Opel esitles uue põlvkonna Grandlandi, mille elektriline versioon sõidab kuni 700 kilomeetrit

Saab nii täiselektrilise kui ka tavalisemate jõuallikatega.

Opel esitles aprilli lõpus uut Grandlandi linnamaasturit, mille seeriamudel on esimene Opel, mis kannab nende uut disainikeelt nagu näiteks 3D Vizor koos valgustatud Blitzi logoga keskel ning püsivalt valgustatud kiri OPEL auto tagaküljel.

Uue valgustatud logoga kaasneb ka teine uuendus – Intelli-Lux Pixel Matrix HD. Uustulnuka pardal debüteeriv süsteem sisaldab 51 200 elementi, mis annavad kõrglahutusega valgusjaotuse. Liiklusolukorrast lähtuvalt tuvastab kaamera vastutulevad objektid ning Intelli-Lux Pixel Matrix HD valgus lõikab need objektid välja veelgi täpsemalt kui tavalised Matrix Lighti tehnoloogiad ning annab palju eredama ja homogeensema valgusmustri, tagades samas, et teisi liiklejad ei pimestata.

Grandland on ka esimene Opel Stellantise STLA Medium BEV platvormil. Tänu uuele arhitektuurile, kuni 98 kWh akule, uue põlvkonna elektrimootorile ja energiasäästlikele funktsioonidele suudab uus Grandland Electric pakkuda elektrilist sõiduulatust kuni 700 kilomeetrit. Avalikus kiirlaadimisjaamas kulub aku 80 protsendini laadimiseks vaid umbes 26 minutit.

Pikk 2784 mm teljevahe ja järsult tõusev tagaluuk rõhutavad sõitjateruumi ja pagasiruumi kasvanud ruumikust. Tagaistmeid saab kokku klappida suhtega 40:20:40 ja nii luuakse kuni 1641-liitrine pakiruum.

Sisekujundus toob tootja sõnul esile “horisontaalseid jooni, mis suunduvad armatuurlaualt usteni, suurendades laiuse ja avaruse tunnet, samas kui kergelt juhi poole suunatud 16-tolline keskekraan ja kõrge keskkonsool loovad sportliku tunde.” Rooli tagant on nähtav lai ja täielikult digitaalne klaster.

Sertifitseeritud Aktion Gesunder Rücken (terve selja kampaania) tutvustab uusi mugavaid külgtuge pakkuvaid istmeid. Oluliselt on paranenud istmete küljetugede mugavuse reguleerimine tänu kahele pneumaatilisele taskule, mis asuvad seljatoe külgtugedes. Istmed on ventilatsiooni- ja massaažifunktsiooniga ning kõik interjööri kangad on 100% taaskasutatud materjalidest.

Uuel Grandland Plug-in Hybrid pistikhübriidil on kuni 85 km sõidu ajal heitmevaba sõiduulatust (WLTP). Lisaks on valikus ka 48-voldise hübriidtehnoloogiaga Grandlandi bensiinimootoriga versioon.

Veermikus on Opeli sõnul kasutusele võetud uus vedrustustehnoloogia, mis olenevalt olukorrast, teekattest ja sõidustiilist võimaldab erinevaid amortisatsiooniomadusi ning tuleb hästi toime munakividel või kaevukaanest üle sõites, aga sobib ka sportlikumaks sõidustiiliks, mis eeldab teega vahetumat kontakti.

Lisavarustusena on saadaval ka Intelli-Drive 2.0 süsteem, mis sisaldab arvukalt elektroonilisi abilisi ning ühendab need poolautomaatse reavahetusabi ja soovitusliku kiiruse kohandamisega. Kui soovitud sõidurada on vaba, juhib assistent Grandlandi väikeste rooliliigutustega soovitud sõidurajale.

Soovituslik kiiruse kohandamine tagab, et – kui juht on funktsiooni kasutamist kinnitanud – piirkiiruse muutumisel vähendatakse või suurendatakse vastavalt sõiduki kiirust, kuni uus piirkiirus on saavutatud. Lisaks sensoritele kasutab Intelli-Drive 2.0 ka üle õhu saadavat infot. Parkimise ja manööverdamise teevad lihtsamaks parkimisabid ees ja taga, automaatse puhastusfunktsiooniga tahavaatekaamera ja 360-kraadine Intelli-Vision kaamera.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.