Stellantise uus elektriautode platvorm STLA Large on aluseks nii maasturitele kui ka muskelautole

Foto: Stellantis

Stellantise korporatsioon avaldas uue elektriautoplatvormi STLA Large, mille baasil hakkab mitu grupi automarki lähiajal tootma oma suuremaid elektriautosid.

STLA Large on ennekõike mõeldud elektriautodele, aga seda saab kasutada ka hübriidajamiga autode ehitamiseks.

Uuele platvormile ehitatud auto pikkus võib olla 4,764–5,126 m. Tõenäoliselt on esimesed sõidukid, mida uue platvormi peal näeme, Ameerika juurtega Jeepi maastur ja hiljuti nähtud Dodge’i elektriline muskelauto Charger Daytona SRT. Kindlasti võib hiljem näha ka Chrysleri, Alfa Romeo ja Maserati sõidukeid.

STLA Large’i platvormile saab ehitada nii 400- kui ka 800-voldise elektriauto, aku mahutavus jääb 85 ja 118 kWh vahele. Stellantise sõnul tähendab see seda, et sõidukite tippvõimsus ületab nende pöörase Hellcati V-8-mootori, lubades 2-sekundilist kiirendust “sajani”.

Suurema mahutavusega akuga lubab Stellantis sõiduulatust kuni 800 km, seda vähemalt madalamal ja aerodünaamiliselt optimaalsemal sedaanil. Uus platvom on paindlik aku valikul, nii et kui aastate jooksul arendatakse uusi, paremaid tehnoloogiaid, saab ka taolise akuga jätkata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.