Politsei: ära jäta rehvivahetust päris viimasele minutile

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini ja 1. mai ei ole enam mägede taga.

  • Rehve vahetades arvesta sellega, et rehv on ainuke asi, mis lisaks vedrustusele Sinu sõidukit teega kontaktis hoiab, seega vaata rehvid eelnevalt kriitilise pilguga üle. Kuigi lubatud rehvimustri miinimum on 1,6 millimeetrit, siis turvalisuse huvides tasuks võtta piiriks vähemalt 3 millimeetrit.
  • Kui rehvid on erinevalt kulunud, siis suurema mustrisügavusega rehvid lase paigaldada tagateljele.
  • Kas teadsid, et erinevad uuringud on näidanud, et ligi 75 protsenti kevadisest tänavatolmust on põhjustatud just naastrehvide kasutamisest ja naastrehvidega sõiduk 100 kilomeetri läbimisel üles päris mitme kg jagu teekattematerjali. Kui Sinu sõidud on valdavalt asulasisesed, siis järgmisel hooajal rehve valides vaata pigem naastudeta lamellrehvide suunas.
  • Lamellrehv ei ole suvel sõitmiseks parim valik. Mida kõrgem temperatuur, seda kehvem pidamine. Näide: kohas, kus suverehvidega sõiduk on pidama saanud, on lamellrehvidega sõiduki kiirus veel kuskil 37 kilomeetrit tunnis (pidurduskatse kiiruselt 100 kilomeetrit tunnis).

Peale 1. maid hoiab ka politsei “krõbistajatel” silma peal ja hooajale sobimatute rehvidega liikleja puhul ei pruugi asi vaid vestlusega piirduda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.