Mercedes uuendas linnamaastureid GLE ja GLE ning palju rõhku on pandud ka praktilistele vajadustele

Mercedes-Benz uuendas 2018. aastal turule tulnud GLE mudelipõlvkonna välisdisaini, interjööri, tehnoloogiat ja varustust.

Kogu GLE mootorivalik on nüüd elektrifitseeritud. See sisaldab 48-voldise elektrisüsteemi ja integreeritud startergeneraatoriga (ISG) poolhübriide ning samuti neljanda põlvkonna pistikhübriide. Enamikul mudelitel on rohkem võimsust kui eelmistel versioonidel.

Juhiabisüsteemide pakett pakub täiustatud spetsiaalseid funktsioone, näiteks adaptiivset kiirushoidikut Active Distance Assist DISTRONIC, rooliassistenti Active Steering Assist ja liiklusmärkide tuvastit Traffic Sign Assist. Panoraamkaameraga parkimispakett on juhile abiks paralleelse ja risti parkimise korral ja parkimiskohalt väljamanööverdamisel.

Varustus: maastikukasutuseks ja haagiseveoks

Mercedes-Benz on teistsuguseks komplekteerinud Off-Road Engineering maastikupaketi, et pakkuda seda GLE sisepõlemismootoriga mudelitele senisest palju madalama hinnaga. Paketi komponentide hulka kuuluvad põhjakaitse ning koos AIRMATIC õhkvedrustusega (valikvarustus) 30 millimeetri võrra kõrgem kliirens.

Praeguse MBUX-i põlvkonna Off-Road Mode’i režiim muudab tootja sõnul spetsiaalse maastikusõiduga seotud sisu, näiteks auto piki- ja külgkalde, kompassi ja roolinurga, visuaalseks elamuseks. Koos valikvarustusse kuuluva 360° kaameraga parkimispaketiga pakub see ka “läbipaistva kapoti” funktsiooni. Kui maastikurežiim on aktiivne, näitab keskekraan virtuaalset vaadet auto esiosa alla, sealhulgas esirattaid ja nende pöördenurka. Vaade koostatakse 360° kaamera andmete põhjal.

Nelikvedu ja parema haardumise nimel kohandatud ülekandearv pakuvad suurt, kuni 3,5-tonnist veovõimet ja kuni 140 kg koormat haakekonksule. Uus on ka GLE ja GLE Coupé navigatsioonisüsteemi haagisega sõitmise marsruudi planeerija: sõitjad saavad keskekraanil planeerida teekonna, mis sobib eelnevalt määratletud haagisega sõitmiseks ega too kaasa suuri ümbersõite ega ajakadu. Muuhulgas võetakse arvesse nii tee laiust ja kõrgust kui ka massipiiranguid.

Haagise omadused sisestatakse süsteemi MBUX-i Trailer-menüü kaudu. See menüü kuvatakse automaatselt, kui haagis ühendatakse auto elektrisüsteemiga. Liiklusmärkide tuvastussüsteem Traffic Sign Assist kuvab ainult auto/haagise kombinatsiooni jaoks lubatud kiirusi. Ja kui Distronic ja Active Speed Limit Assist on aktiveeritud, kiirendab sõiduk ainult vastava piirkiiruseni.

GLE Coupé standardvarustuses on nüüd välispakett AMG Line. Selle elementide hulka kuuluvad Mercedes-Benzi kroomviimistlusega teemandiesivõre, kroomitud viimistluselemendiga AMG esipõll, AMG küljelaiendid ja rattakoobaste kerevärvi servad, samuti difuusoridisainiga AMG tagumise kaitseraua alaosa.

Kerevärvide valikut täiendavad Sodalite Blue metalliksinine ja MANUFAKTUR Alpine Grey hall. GLE-le on saadaval kaht liiki aerodünaamiliselt optimeeritud 19- ja 20-tollised valuveljed, mõlemad viie topeltkodaraga ja kõrgläikega viimistlusega. AMG Line’i puhul on valikus ka uued 21-tollised veljed.

Sõitjateruum: detailid Mercedes-Maybach GLS-ilt ja S-klassilt

GLE ja GLE Coupé uudiseks on uusima põlvkonna rool, mille horisontaalsetel kodaratel on puutepinnad, millega saab juhtida juhi- ja keskekraani. Sõitjateruumi värvivalikute hulka on lisandunud Catalana beež/must (GLE SUV) ja Bahia pruun/must (GLE SUV ja GLE Coupé). Ainult Coupéle on saadaval eriti sportlikud musta/klassikalist punast värvi elemendid.

Uus valikvarustus on Energizing Air Control. Süsteem jälgib õhukvaliteeti peenosakeste- ja muude andurite abil. Kaheastmeline filtreerimine vähendab peenosakeste ja suure hulga muude saasteainete hulka. Olenevalt mõõtetulemusest valib süsteem automaatselt värske õhu ja siseõhuringluse vahel.

GLE-d ja GLE Coupéd ajakohastati ka teise põlvkonna MBUX (Mercedes-Benz User Experience) multimeediasüsteemiga. Auto interjöör on veelgi digitaalsem ja intelligentsem, sest edasi on arendatud nii riist- kui ka tarkvara: LCD-ekraanidelt saab juhtida paljusid sõiduki- ja mugavusfunktsioone. Juhi- ja keskekraanide suurused (12,3 tolli) jäid samaks. Keskekraani saab kasutada mugavalt puuteekraanina. Saadaval on juhtmevabad Apple Car Play ja Android Auto.

Kui GLE või GLE Coupé uus tarkvaravärskendus on saadaval, ilmub selle kohta kohe MBUX-i teade. Värskendus laetakse alla ja installeeritakse, seejärel peab kasutaja värskenduse aktiveerimisega selgesõnaliselt nõustuma. Uusi funktsioone saab üle õhu paigaldada ka juba müüdud autodele.

Kasutuskogemust saab täiustada, võttes kasutusele Mercedes me Store’i uusi funktsioone, nagu näiteks muusika voogedastusteenused või autokontor. Tellimusteenuseid saab uuendada või lisada ka otse veebis Mercedes me Store’i kaudu.

Jõuallikate elektrifitseerimine

Tänu 48 voldi tehnoloogia ja integreeritud startergeneraatoriga poolhübriididele ning pistikhübriididele on GLE SUV ning GLE Coupé nüüd alati elektrifitseeritud. Pistikhübriidid kasutavad uuendatud, neljanda põlvkonna tehnoloogiat.

Pistikhübriididel on püsiergastusega 100 kW sünkroonmootor ja need pakuvad kokku kuni 280 kW võimsust ning 750 Nm pöördemomenti. Tänu veidi lisandunud elektrilisele sõiduulatusele (kuni 109 kilomeetrit; WLTP) saab enamiku igapäevasõitudest tehtud elektriliselt. Täiustatud hübriidajam võimaldab kõige sobivamatel teelõikudel kasutada elektrilist sõidurežiimi. Näiteks linnas sõites eelistab GLE elektrisõitu. Tänu Off-Road sõidurežiimile saavad pistikhübriidid nüüd elektriliselt sõita ka maastikul.

Pistikhübriididel on 11 kW võimsusega pardalaadija, mis on mõeldud laadimiseks koduse vahelduvvooluvõrgu või kolmefaasilise wallboxiga. Lisaks on valikvarustusena saadaval 60 kW võimsusega alalisvoolu kiirlaadija.

Soodsaim on GLE 300 4Matic R-4 diiselmootoriga versioon (198 kw / 269 hj), mis stardib 87 480 eurost. Diiselmootoriga pistikhübriid algab 97 200 eurost, bensiinimootoriga pistikhübriid 98 400 eurost ning kalleim on AMG GLE 63 S, mis stardib 167 640 euro juurest. Uuendatud mudelid jõuavad Euroopas müügiesindustesse alates 2023. aasta juulist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.