Uuendatud Ford Kuga saab värskema välimuse ja uut tehnoloogiat

Fotod: Ford

Fordi linnamaastur Kuga on jõudnud oma kolmanda põlvkonna värskenduskuurini. See toob kaasa mitmed juba teistesse mudelitesse jõudnud uuendused ja muidugi ka uue välimuse.

Välimuse osas Fordi austajatele midagi väga üllatavat pole, kuna USA turul on pea identse disainiga Edge linnamaastur juba aasta jagu turul olnud. Nagu ka senisel Kugal muutuvad mõned välisdisaini elemendid vastavalt varustustasemele. Esimest korda on saadaval Active varustus, mis jätab välimuselt ehedama maasturi mulje.

Interjööris on kõige suurem muutus Fordi Sync4 meediasüsteem, millega kaasneb suurem ja laiem 13,2-tolline puutetundlik ekraan, Apple CarPlay ja Android Auto ühilduvus ning ka Amazon Alexa häälkäskluste süsteem.

Suurema ekraani tulekuga on aga paraku mitmed füüsilised nupud salongist kadunud. Näiteks konditsioneeri ja istmesoojenduse lülititest said puutetundlikud “nupud” ekraani alumises ääres.

Jõuallikate osas suuri muudatusi pole, kuid tasub mainimist, et paar aastat tagasi kadunud 2-liitrine diiselmootor pole naasnud. Seega on valikus vaid bensiinil töötavad turbomootorid ja valik võimsamaid hübriid- ning pistikhübriidajameid.

1,5-liitrine EcoBoost toodab siiani 150hj ja on saadaval vaid esiveolisena, kuid võimsam 2,5-liitrise mootoriga hübriid saab üllataval kombel 10hj vähem, kui varem: 180 esiveolisena ja 183 nelikveolisena. Varasemalt olid mõlema veoskeemiga variandid 190 hj. Siiski on seisust “sajani” kiirendus natuke parenenud – 9,1 sekundit esi- ja 8,3 sekundit nelikveolise kohta.

Võimsaim variant Kugast püsib 2,5-liitrise bensiinimootoriga, esiveoline pistikhübriid, mis 243 hj (18 hj rohkem, varasemast) ja kiirendab “sajani” 7,3 sekundiga. Puhtalt elektri jõul suudab linnamaastur sõita linnas kuni 88 km ja üldine keskmine peaks 60-69 km kanti jääma.

Nii nelikveoline hübriid kui ka esiveoline pistikhübriid pakuvad pukseerimisvõimsust kuni 2100 kg, mis on Fordi sõnul oma klassi parim. Seega, kui on linnamaasturiga vaja tihti konksu otsa järelkäru või karavan vaja panna, on Kugal eelis täitsa olemas.

Eesti Ford Kuga hinnakirjad pole veel avaldatud. Saksamaal algab uue Kuga hind 39 950 eurost, mis on mõni tuhat eurot kallim võrreldes lahkuva Kugaga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.