„Uuemate, kuni viis aastat vanade sõiduautode tagant otsasõitude arv on viie aastaga vähenenud 28 protsenti ja õnnetused sõiduki iseenesest liikumahakkamisel 51 protsenti. Tagurdades põhjustatud õnnetuste arv on langenud nii parkimiskohal manööverdades kui lihtsalt tänaval tagurdades. Kui näiteks 2018. aastal moodustasid uuemate sõidukitega tagurdades põhjustatud õnnetused 27 protsenti, siis tänavu esimesel poolaastal 22 protsenti. Üle viie aasta vanustel sõidukitel on tagurdades põhjustatud õnnetuste osa püsinud 30 protsendi juures,“ märkis Reimets.
Reimetsa hinnangul on aga murettekitav, et viimase viie aastaga on viiskümmend seitse protsenti kasvanud uuemate sõiduautodega põhjustatud teerajatiste, ehitiste, kütusetankurite ja muude asjade kahjustamisjuhtumite arv. „Sagenenud on ka jalgratturile kahju tekitamise juhtumid ja uksega teise sõiduki kahjustamised. See kõik viitab kahjuks autojuhtide hooletusele,“ selgitas Reimets.
Inges Kindlustuse juhatuse liikme Lauri Riida sõnul on viimasel paaril aastal uusi sõiduautosid soetatud harvem. „Kui enne majanduse langust moodustasid liikluskindlustuslepinguga sõiduautodest uuemad 19 protsenti, siis tänavu poole aasta seisuga 16 protsenti,“ ütles Riit.
Tänavu esimesel poolaastal põhjustati 11 protsenti liiklusõnnetustest kaubikute ja pikap-sõidukitega, 8 protsenti veoautodega ja 2,5 protsenti bussidega. Veokite ja busside õnnetuste osakaal on viimasel viiel aastal kasvanud.
Kui juhtub liiklusõnnetus, siis saab seda vormistada veebilehel avarii.lkf.ee.
LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.