Ferrari 12Cilindri kuulutab julgelt, mitu silindrit selle kapoti all peitub

Fotod: Ferrari

Ferrari tuleb aeg-ajalt välja mudelinimedega, mis võivad esialgu kõlada kentsakalt, kuid hiljem ei pruugi seda märgatagi, näiteks Ferrari LaFerrari. Hetkel võib sama kategooria alla panna ka väga otsekohese nimega 12Cilindri (dodici cilindri). See on uhiuus V-12-mootoriga auto, mis jätkab sealt, kus 812 Superfast pooleli jäi.

Uue Ferrari välimus on osaliselt inspireeritud kunagisest 365 GTB/4-st, mis on samuti tuntud Ferrari Daytonana. Tegu ongi mõnes mõttes 12Cilindri vaarisaga, kuna auto oli samuti eesmootoriga ja vabalthingava V-12-jõuallikaga. Omaaegset superautot toodeti aastatel 1968–1973.

Ennekõike on see näha just uue auto esiosa ja -tulede järgi, mis jäljendavad üsna edukalt Daytonat. Auto tagumine osa on modernsem ja edasiarendus 812-st, kus Ferrari tuntud ümmargused tagatuled on vahetatud peenemate LED-ide vastu.

Sarnaselt ka pea kõikide varasemate Ferrari esimootoriga kupeedega pole uusimal mudelil suurt tagatiiba, mis võiks auto profiili ära rikkuda. Aerodünaamika jaoks kasutatakse õhuvoolu juhtimist auto alt ja läbi kahe aktiivselt liikuva väiksema tagaspoileri auto tagaosas, mis liiguvad vastavalt vajadusele vaid kiiruste 60 km/h ja 300 km/h vahel.

Sõiduki keskmes on muidugi 6,5-liitrine 830 hj ja 678 Nm vabalthingav V-12, mille maksimaalne pöörete arv on metsikud 9500 pööret minutis. Seisust “sajani” kiirendus kestab vaid 2,9 sekundit, 200 km/h-ni jõuab auto vähem kui 7,9 sekundiga ja tippkiirus ületab 340 km/h.

Kui V-12-mootor on edasiarendus eelkäija 812 Superfast-jõuallikast, siis 8-käiguline automaatkast on sama hiljutiste Ferrari keskmootoriga autodga nagu SF90 ja 296 GTB. Tänu sellele on käiguvahetused kuni 30% kiiremad kui 812-l.

Jätkates 812 ja uue 12Cilindri võrdlust, on uuem auto samuti alumiiniumkonstruktsiooniga, mis on aga 15% jagu jäigem. Kuigi teljevahe on 20 mm lühem, on uus auto siiski 35 kg raskem (1560 kg kuivmass). Uus mudel saab ka 812 Competizionest pärit tagarataste keeramise.

Interjöör on sarnane uuemate Ferraridega, ennekõike just Purosangue sportmaasturiga. See tähendab ka, et sellel on ajakirjanduse poolt kriitikat saanud rooli küljes olevad puutetundlikud nupud. Ekraane on autos kolm: näidikute jaoks, keskel olev meediasüsteemi ekraan ja kõrval istuja ees olev väiksem, 8,8-tolline ekraan.

Ferrari 12Cilindri hind algab 395 000 eurost ja kohe on saadaval ka eemaldatava kõvakatusega kabriolett, mis on 40 000 euro võrra kallim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.