Fordi ametlik esindus alustas Eestis F-150 pikapi müümist

Hedin US Motors, Ford F-150 ametlik maaletooja ja distribuutor Euroopas, toob Eestisse maailma enimmüüdud pikapi ning see jõuab ametliku edasimüüja Info-Auto Fordi salongidesse 2023. aasta detsembri keskel ning seda hakatakse müüma Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Tänu Ameerika Ühendriikide ja Kanada turgudele on tegemist maailma enimmüüdud pikapiga. Sellele vaatamata ei ole F-150 Euroopas kunagi ametlikult turustatud. Tänavu algas müük Rootsis ja Saksamaal ning nüüd, kolmandana, on järg Eesti käes.

F-150 ametliku maaletooja ja distribuutorina Euroopas tarnib Hedin US Motors lisaks autodele Eestisse ka kõik vajalikud lisaseadmed ja varuosad. Võimalus osta auto ning lisavarustus ametlikelt edasimüüjatelt muudab nii auto soetamise kui omamise turvaliseks ja lihtsaks.

Enne kui Ameerikas ehitatud sõiduk saab Eesti teedel sõitma hakata, peab selle homologeerimine saama heakskiidu kohalike võimude poolt. Euroopa Ford F-150-d homologeeritakse kohe pärast nende maabumist Euroopa pinnal Bremerhavenis Saksamaal. Spetsialiseeritud töökojas tehakse sõidukil mitmeid kohandusi eelkõige valgustuses ja elektrijuhtmestikus, kuid ka tarkvaras, navigatsiooniseadmetes ning info- ja meelelahutussüsteemis.

Kõik muudatused dokumenteeritakse ametlikus teeninduselogis nii et Fordi esinduste ja töökodade mehaanikud saaksid hõlpsalt aimu kuidas auto on kokku pandud.

Esimesed Eesti turule jõudvad F-150 mudelid on XLT 5.0L V8 EcoBoost, Lariat 5.0L V8 EcoBoost, Limited 3.5 l PowerBoost Hybrid ja Raptor 3.5 l High-Output VG. Traditsioonilist hinnakirja F-150 puhul ei tule ning valikus on juba komplekteeritud autod. Hetkel on Info-Auto kodulehel välja toodud seitse autot hinnaga 93 900 – 142 500 eurot.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.