Möödasõitev auto pritsis märjaks? Helista politseisse, järgneda võib korralik trahv

Foto: Marko Saarm, Sakala / Scanpix Baltics

Vihmase ja porise ilmaga pole haruldane, et mõni autojuht bussipeatuse juures või kõnnitee ääres olevast poriloigust läbi kihutab ning jalakäijad märjaks pritsib. Autojuhil tuleks sellistes kohtades olla eriti tähelepanelik, kuna järgneda võib 80 euro suurune trahv.

Liiklusseadus sätestab juhi kohustuse kohandada sõidukiirus olukorrale vastavaks ning vajadusel vähendama kiirust niivõrd, et see võimaldaks vältida teist liiklejat kahjustava vee, pori, kruusa või muu sellise ülespaiskamist.

Õige käitumine võib trahvist päästa

Jalakäija, kelle mööduv auto pritsis märjaks või poriseks, võib pöörduda politsei poole.

Pöördumises tuleks ära märkida pritsimise aeg ja koht, täpne sõiduki registreerimisnumber, värvus ning võimalusel kirjeldada sõiduki juhti. Politseinikud hindavad juhtunut ning otsustavad, kas alus väärteomenetluse alustamiseks on olemas.

Kui rikkumine on leidnud tõendamist, siis võib sõidukijuhti oodata kuni 80 euro suurune rahatrahv.

Kui autojuhina märkasid, et õnnetus ikkagi juhtus, siis peatu esimesel võimalusel, vabanda ning paku kõikvõimalikku abi alates riiete pesemise kinnimaksmisest kuni võimalusel transpordini välja. Kindlasti võidad rahaliselt, aga olulisem on siiski abi pakkumise žest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.