Uudis

Möödasõitev auto pritsis märjaks? Helista politseisse, järgneda võib korralik trahv

Foto: Marko Saarm, Sakala / Scanpix Baltics

Vihmase ja porise ilmaga pole haruldane, et mõni autojuht bussipeatuse juures või kõnnitee ääres olevast poriloigust läbi kihutab ning jalakäijad märjaks pritsib. Autojuhil tuleks sellistes kohtades olla eriti tähelepanelik, kuna järgneda võib 80 euro suurune trahv.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe sõnas Geeniuse autoportaalile, et liiklusseadus sätestab juhi kohustuse kohandada sõidukiirus olukorrale vastavaks ning vajadusel vähendama kiirust niivõrd, et see võimaldaks vältida teist liiklejat kahjustava vee, pori, kruusa või muu sellise ülespaiskamist.

Õige käitumine võib trahvist päästa

“Jalakäija, kelle mööduv auto pritsis märjaks või poriseks, võib pöörduda politsei poole,” lausus Tikerpe.

Pöördumises tuleks ära märkida pritsimise aeg ja koht, täpne sõiduki registreerimisnumber, värvus ning võimalusel kirjeldada sõiduki juhti. Politseinikud hindavad juhtunut ning otsustavad, kas alus väärteomenetluse alustamiseks on olemas.

“Kui rikkumine on leidnud tõendamist, siis võib sõidukijuhti oodata kuni 80 euro suurune rahatrahv,” lausus ta.

Kui autojuhina märkasid, et õnnetus ikkagi juhtus, siis peatu esimesel võimalusel, vabanda ning paku kõikvõimalikku abi alates riiete pesemise kinnimaksmisest kuni võimalusel transpordini välja. Kindlasti võidad rahaliselt, aga olulisem on siiski abi pakkumise žest.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.