Uus Honda Civic e: hübriidajamiga 11. põlvkonna luukpära on õige pea kohal

Fotod: Honda

Honda Civic on Ameerika Ühendriikide turule juba saabunud, mis tähendab, et auto välimus suur üllatus pole. Nüüd on aga Euroopa mudel avaldatud ja on teada, et algselt on saadaval vaid hübriidajam.

Honda plaan on elektrifitseerida kõik oma põhivoolu mudelid selle aasta sees ja selgelt on uue Civic e jõuallikad ka seda strateegiat peegeldamas. Juba on teada, et Civic Type-R aga hübriidajamit (õnneks) ei saa.

Saabuval luukpäral on hetkel valikus vaid üks jõuallikas. 2-liitrine turboga bensiinimootor, mis koostöös kahe kompaktse elektrimootoriga toodab 184 hj ja 315 Nm. Honda lubab keskmiseks kütusekuluks vaid 5 liitrit 100 km kohta.

Välimuselt on uus Civic pisut tagasihoidlikum, kui möödunud põlvkond. Kõige suurem muutus on tagaosas, kus pagasiluuk meenutab pigem fastback stiili kui traditsioonilist luukpära.

Samuti on teljevahe pikenenud 35 mm võrra ja tagatelje rööbe on pisut laiem, et tagada parem stabiilsus nii kurvides kui ka sirgetel. Tänu sellele saavad tagumised reisijad nautida ka 3,5 cm jagu rohkem jalaruumi.

Interjööris leiab 10,2-tollise ekraaniga digitaalsed näidikud ja uue 9-tollise puutetundlikku ekraaniga meediasüsteemi, mis on paigutatud armatuurlaual kõrgemale, et vähendada juhi silmade ülesse-alla liikumist. Õnneks leiab ekraani all ka valiku nuppe konditsioneeri ja muu vajaliku jaoks.

Hetkel pole Honda uue Civic e hinnakirja avaldanud. Eelduste kohaselt peab natuke rohkem välja käima, kui möödunud põlvkonna luukpära eest. Auto jõuab müügile tänavu sügisel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.