“Värvipime” välismaalane kihutas 190 km/h ja magas maha politsei peatumismärguande

Politsei radarisse sattus meeletult kihutanud juht.Kuvatõmmis

Eile varahommikul püüdis patrull Pärnu maanteel kiiruskaamerasse eriti hoogsalt kihutanud BMW, mis paraku vilkurite peale ei peatunud. Põhjendus politseiauto eest ära sõitmiseks oli enam kui kummaline.

Täpsemalt mõõdeti 3. seeria BMW liikumiskiiruseks mõõdeti 192 km/h – seda 100 km/h alas. Sõidukile antud peatumismärguannet otsustas juht paraku eirata ja liikus suurel kiirusel edasi Tallinna suunas. Mõned kilomeetrid hiljem sai siiski juht aru, et sellisel viisil kaugele ei jõua ja peatas sõiduki.

Patrullile tõi juht põhjenduseks, et sooviti jõuda kiirelt sadamasse, saamaks veel enne laeva väljumist puhata. Lisaks juhile viibis sõidukis veel kaks reisijat. Politsei tõi välja, et rikkumiste põhjendustena on ametnikud harjunud kuulma igasuguseid “muinasjutte”, kuid seekordne põhjendus läheb juba eriliste kategooriasse.

Juhi sõnul ei näinud ta enda järel liikuval politseisõidukil sinist ja punast vilkurit – vaid hoopis rohelist! Seda olevat juhile kinnitanud ka üks kaasreisijatest. Peatus juht enda sõnul siis, kui kuulis juba ka sireeni. “Hinnangu sellele, milline värvipimeduse vorm annab sinise ja punase kõrvuti paiknemisel tulemuseks rohelise, jääb juba vastava erialase pädevusega doktorite anda,” torgati Liiklusjärelvalvekeskuse postituses.

Kuna kiiruseületus oli väga ohtlik, suunati ta tänaseks juba Harju Maakohtusse. Kohtuotsuse kohaselt tuleb nüüd 30-aastasel härral oma tegude üle järgi mõelda kinnipidamiskeskuses. Kuna tegemist oli kolmandatest riikidest pärit kodanikuga, siis tegeleb päevakangelasega edasi ka migratsioonijärelevalve ja tulenevalt seadusest on võimalik kehtestada isikule sisenemiskeeld Eesti Vabariiki kuni 5 aastaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.