Miks võiks mõelda heliisolatsiooni panekule autosse ja just elektriautosse?

Heliisolatsioon aitab välist müra vähendada, pakkudes vaiksemat ja mugavamat sõidukogemust.Foto: Shutterstock

Heliisolatsiooni aitab vähendada või takistada heli levikut erinevate ruumide vahel või isoleerida ruumi välismürast. Eesmärk on luua keskkond, kus soovimatut müra on vähem, pakkudes mugavamat ja vaiksemat õhkkonda. Heliisolatsiooni ei kasutata vaid autodes, vaid ka kodudes, kontorites ning salvestusstuudiotes.

Materjalid, mida kasutatakse heli leviku takistamiseks

Masskoormatud vinüül (MLV) – tihe õhuke kummitaoline materjal, mis lisab seintele, põrandatele või lagedele massi, vähendades heli edastamist. 

Klaaskiust isolatsioon – kiudmaterjalid, nagu klaaskiud, võivad helilaineid neelata ja kinni püüda, takistades nende läbiminekut seintest. 

Vahtpaneelid – akustilisi vahtpaneele kasutatakse sageli heli neelamiseks ja summutamiseks ruumis, et vähendada kaja.

Miks võiks seda just elektriautode puhul kasutada?

Elektriautod on vaiksemad kui traditsioonilised autod, kuna neil puudub sisepõlemismootor. See tähendab, et muud helid, näiteks tuule- ja rehvimüra, võivad muutuda salongis märgatavamaks. Heliisolatsioon aitab välist müra vähendada, pakkudes vaiksemat ja mugavamat sõidukogemust.

Elektriautod on sageli varustatud korralike helisüsteemidega. Heliisolatsioon võib parandada helikogemust, vähendades välist müra ja võimaldades sõitjatel nautida auto meelelahutussüsteemi kõiki võimalusi, samas ei kosta heli autost väljapoole.

Heliisolatsioon aitab vähendada müra, mida tekitavad aku jahutussüsteemid. Osad heliisolatsioonimaterjalid pakuvad ka soojusisolatsiooni, pikendades sellega akude eluiga ja kestust. Samuti muutub mugavamaks sõitja kogemus nii talvel kui suvel, sest heliisolatsioon hoiab autot vastavalt kauem soojana või jahedana.

Hästi isoleeritud salongiga auto edasimüügiväärtus võib olla kõrgem ning müügiprotsess tulevikus kiirem, kuna auto erineb kõigist teistest turul olevatest masinatest.

Meeles tuleks aga pidada, et heliisolatsiooni tõhusus sõltub kasutatud materjalide kvaliteedist ja paigaldusprotsessi põhjalikkusest. Kui kaalud oma autole heliisolatsiooni lisamist, on parima tulemuse saavutamiseks hea mõte konsulteerida professionaalidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.