Heitlik Eesti suvi on ka sellel aastal meile korralike kuumalaineid pakkunud, mis autode puhul tähendab ülekuumenenud salongi. Selleks, et edaspidi sellisteks puhkudeks paremini valmis olla, jagame paar lihtsat nippi, mis auto sisemust jahutada aitavad.
Ava uksed enne autosse istumist
Kui auto on seisnud päikese käes, tasub enne sinna istumist ettevalmistusi teha. Varu veidi aega enne ärasõitu ja ava auto uksed. Nii aitad salongi kogunenud kuumal õhul väljuda ja saad tuulutamise järel põrgukuumusesse istumist vältida.
Kasuta uksi ventileerimiseks
Hea viis kiirelt kuuma õhku autost välja saada on ka ise käed külge panna. Täpsemalt auto ustele ja neid edasi tagasi liigutades õhk kiiremalt liikuma panna. Nii saad tõhusamalt kuuma salongiõhu värske ja jahedamaga asendada.
Hoia sõites aknad lahti
Kui oled sõitu alustanud, tasub ka aknad alla lasta. Liikumisel jahutab õhk auto sisemust efektiivsemalt ning aitab kaasa kuuma õhu sisemust välja saamisel. Piisab kui hoida neid lahti mõned minutid ja sealt edasi lasta auto kliimasüsteemil sisemuse jahedana hoidmise eest hoolt kanda.
Kasutad auto kliimasüsteemi õigesti
Kuigi parim viis autosalongi jahutamiseks on kliimasüsteemi külm õhk, tuleks siin teada paari olulist nüanssi. Esiteks kulub süsteemil veidi aega, et jahedamat õhku puhuma hakata. Seega tuleks auto peale uste avamist käivitada ning oodata, kuni süsteem on korralikult tööle hakanud.
Kuna kuum õhk tõuseb kõrgemale, siis on hea viis selle välja peletamiseks esialgu kliimasüsteem panna jalgadele õhku puhuma. See aitab jahedamal õhul alt üles tõusta.
Samuti pole hea mõte kohe õhku maksimaalsel kiirusel puhuma panna. Selle tarbeks kasutatakse üldjuhul siseõhku, mis on juba niigi kuum. Mõistlik on alustada tuulutamist keskmise kiiruse juures ning kui tunned, et kliimasüsteem juba jahedamat õhku puhub, ka puhumiskiirust tõsta.
Parim viis on ennetamine
Selleks, et auto sisemusse tekkivat põrgukuumust suvisel ajal vältida, tasub kasutada ka ennetavaid meetodeid. Näiteks päikese käes parkimisel klaas spetsiaalse kattega katta või parkida võimalusel hoopis varjulisse kohta. Erinevate lahenduste kohta saad lugeda meie varasemast blogipostitusest.