Autoeksperdi blogi

Kas parkimisandureid saab paigaldada ka vanematele autodele?

Niivõrd turvalist parkimisvõimalust nagu päisepildil tuleb harva ette. Kaubanduskeskustes kipuvad joonevahed olema sageli isegi kitsamad, kui seadus ette näeb. Ja see paneb kohati isegi mõtlema, et parkimisandur võiks olla kohustuslik varustus igale uuele autole.

Ühtepidi teeb see autojuhi elu palju kergemaks, teisalt väheneks kindlasti kindlustusjuhtumite arv, mis on tingitud auto gabariitide kehvast tajumisest või puhtast hajameelsusest ja väheneks ka võibolla kindlustuse hind.

Uue auto ostmisel tähendab see vaid linnukest varustuse lahtris, aga mida teha juba olemasoleva autoga, kus tehasest andureid külge ei pandud?

Vanematele mudelitele parkimisandurite paigaldamine ei ole sugugi halb mõte

Tänapäevased lahendused võimaldavad paigaldada parkimisandurid sisuliselt ükskõik millisele autole ilma välimust oluliselt muutmata või suuri ümberehitusi ette võtmata.

Kõige lihtsamad lahendused tähendavad andurite paigaldamist põrkeraua sisse ning helisignaali edastamist salongi. Kui sellest ei piisa, siis näiteks Vodafone’i parkimisandurite puhul saab hakata põhifunktsioonile lisama erinevaid laiendusi.

Vodafone andurite oluline funktsioon on see, et parkimisandureid saab peale paigaldust arvutitarkvaraga seadistada (tööraadiust muuta), kui näiteks sõidukil on haakekonks või tagumine astmelaud, mis võib häirida anduri tööd.

Lisaks on olemas ka HMI liides, mille eeliseks on andurite tööraadiuse kuvamine sõiduki multimeedia ekraanil ehk, et uuematel sõidukitel saab lisaks helile ka visuaalse kuvamise. Lisafunktsioonide hulka kuuluvad veel ka näiteks vaigistusfunktsiooni väljund, mis vähendab raadio helitugevust, kui süsteem on aktiivne.

Vodafone’il on komplektis kaasas isegi täpne avalõikur ja puur, mis võimaldab need väga täpselt süvistada ja kinnitada, et auto originaalvälimust võimalikult vähe muuta.

Parkimisandurite paigaldamine on suure tõenäosusega väiksem kulu kui ühe põrkeraua väljavahetamine liialt hoogsa tagurdamise järel. Närvikulust, teise osapoole kahjudest ning üldisest stressist rääkimata.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.