Kaskol ja kaskol on vahe! Kui põhjaliku kaskopaketi saab enda autole soetada?

Kaskokindlustus on tänuväärne lisakaitse autole.Foto: Shutterstock

Kaskokindlustus on tänuväärne lisakaitse autole, mis garanteerib selle, et kui juht ka ise liikluses mõne õnnetuse põhjustab, siis ei lähe see talle tervet varandust maksma. Paketti valides tasub aga hoolikalt jälgida tingimusi, sest kaskol ja kaskol on vahe sees.

If Kindlustuses on kaskokindlustuses neli erinevate taset: Superkasko, Superkasko Ekstra, Superkasko Lux ja Superkasko Lux+. Mida põhjalikum pakett valida, seda rohkem erinevaid lisakaitseid klient ka saab.

Esimesel tasemel on kaetud kõik punktid, mis on omased tavalisele kaskokindlustusele ehk õnnetusjuhtumid, vargused, vandalism ja tulekahjud, samuti loomale otsasõidud ning mistahes klaasikahjud. If Kindlustuse Superkasko omanik saab abi ka võtmete kaotamise või hävimise korral ning lisaks pakub Superkasko ka õppesõidu kaitset, mis hõlmab pereliikme õppesõidu ajal tekkinud kahjusid. 

Lisaks on automaatselt kindlustatud ka kerghaagised, mille täismass ei ületa 750 kg.

Keretööde ajaks vajad asendusautot

Tegelikkuses on aga võimalik oma sõidukit kindlustada tunduvalt põhjalikumalt, kui alguses tundub.

Juba järgmises taseme paketiga lisandub Ifis asendusautot või päevaraha, millega hüvitada sõiduki remondist tekkinud ebamugavused. Ka väiksema plekimõlgi parandamine võtab aega, mistõttu võib asendusauto olla väga tänuväärne abimees.

Paljusid uute autode omanikke võib huvitada see, et nende auto väärtus oleks kindlustatud. Teatavasti kaotab uus sõiduk juba esinduse uksest välja sõites osa oma väärtuses, mis ei rõõmusta tõenäoliselt ühtegi omanikku, kelle uus auto peaks mingil põhjusel õnnetuses osalema.

Superkasko Ekstra paketis on juba sees kaitse, millega hüvitatakse auto soetamisväärtus, kui sõidukit ei ole võimalik enam taastada.

Lisaks on võimalik soetada enda sõidukile veel reisikindlustust, liisingukindlustus ja ka omavastutuseta välispeeglite kaitsest. 

Kõige laiema kaitsega Superkasko Lux+ pakett pakub veel rendiauto omavastutuse kindlustust ning võid soovi korral teostada kindlustusremondi margiesinduses.

Erinevate kaskopakettidega saad tutvuda If Kindlustuse kodulehel

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.