Kes korvab kahju, kui pesulas kahjustatakse sõidukit – kas kindlustus või autoomanik?

Auto pesemine on üks lihtsamaid tegevusi, mida saad oma masina kere kaitsmiseks ise ära teha. Ometi võib ka seal vahel õnnetusi juhtuda.Foto: Shutterstock

Auto pesemine on üks lihtsamaid tegevusi, mida saad oma masina kere kaitsmiseks ise ära teha. Samas ei pruugi tulemus alati ootustele vastata – näiteks saab pesu käigus kahjustada mõni sõiduki osa. Kas sellises olukorras hüvitab kahjud kindlustus?

Ettenägematud õnnetused hüvitab kaskokindlustus

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tuleb väiksemate detailide nagu antenni või kojameeste purunemise korral tuvastada esmalt põhjus.

“Kui tegemist on ettenägematu õnnetusega, siis hüvitatakse mõistagi remondikulu kaskokindlustuse alt,” selgitab ta. Kruus tõdeb, et üldiselt jääb selliste pisemate kahjustuste remondikulu siiski alla omavastutuse.

Pesulatega seotud juhtumite puhul tõusevad Kruusi sõnul esile olukorrad, kus auto juht on mingil põhjusel sõitnud otsa pesula seadmetele. ”Sel juhul võivad pesulale ja autole tekkinud kahjud ulatuda mitme tuhande euroni,” märgib ta.

Kruus toonitab, et selliseid olukordi, kus pesula süü läbi on midagi vigastada saanud, tuleb ette väga harva. “Üldiselt peaks autojuht ise veenduma enne pesulasse minekut, et antenn või kojamehed ei jääks nii, et need kuidagi kahjustada saaksid pesu käigus,” räägib Kruus.

Kui tekib küsimusi kaskokindlustuse kohta, siis tasub kindlasti võtta ühendust Ifi kindlustustelefonil 777 1211. Samuti on võimalik ka uurida Ifi kodulehelt lähemalt, milliste kahjude eest saab enda neljarattalist sõpra kaskokindlustusega kaitsta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.