Kes vastutab, kui sõidan teelt välja hooldamata tee tõttu?

Abimeheks on kaskokindlustus, kes remondikulusid saab katta.Foto: Shutterstock

Libedad teeolud ja jäised tänavad ei ole enam kauge tulevik, vaid ongi käes. Autoroolis tuleb olla eriti ettevaatlik ning valida sobiv sõidukiirus. Kui teeolud on aga nii karmid, et õnnetusest ei päästa ka talverehvid – kes siis õnnetusega tekkinud kahjud katab?

Kui kaks autot hooldamata teel avarii tekitavad, siis hüvitab teisele osapoolele tekitatud kahjud tema liikluskindlustus. Õnnetuse põhjustaja ainsaks abimeheks on sellises olukorras aga kaskokindlustus, kes remondikulusid saab katta. 

Suurimaks erandiks on löökaugud, mille puhul on võimalus tee omanikult hüvitist küsida. “Kui auto saab löökaugust läbisõitmisel kahjustada, siis tuleb kindlasti helistada politseisse, seal juhtum registreerida ning mõistlik on ka sündmuskohast fotod teha,” räägib If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus.

Kaitse end kaskokindlustusega

Kõige kindlam abimees, kuidas end libedusega seotud kahjude eest kaitsta, on sõlmida kaskokindlustus. Nii oled kaitstud ka siis, kui oled õnnetuse põhjustaja.

Kui oled Ifi kaskokindlustuse klient, aitab sind libeduse tõttu tekkinud õnnetuse korral tasuta autoabi, mille saad tellida, helistades kindlustustelefonile 777 1211.

Talvisel ajal aitab sinu turvatunnet suurendada If Kindlustuse kaskokindlustus, mille kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.