Kui õudusunenägu saab teoks: mida teha, kui maanteel sõites rehv purunes?

Kui autos on varurehv olemas ja saad sellega hakkama, siis võib ka ise rehvi vahetada, kuid kõige olulisem on veenduda, et see tegevus on ohutu.Foto: Shutterstock

Tundub kui õudusunenägu, kui oled maanteel ning suurel kiirusel jookseb rehv veljelt maha või lihtsalt puruneb. Ometi pole keegi selle eest kaitstud. Uuemates autodes pole sageli enam varurehvigi. Mis nüüd teha?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on rehvi purunedes kindlasti mõistlik helistada autoabisse, kus leitakse teie probleemile sobiv lahendus. Kui autos on varurehv olemas ja saad sellega hakkama, siis võib ka ise rehvi vahetada, kuid kõige olulisem on veenduda, et see tegevus on ohutu. Pimedal ajal tee ääres askeldav inimene võib jääda teistele liiklejatele märkamatuks, mis tekitab omakorda ohtlikke situatsioone juurde. 

Seega on autoabi kõige parem abimees ja see on Ifi kaskopakettides alati tasuta. “Autoabi eesmärgiks ongi aidata inimene teel olles hädast välja,” selgitab Kruus. Autoabi tuleb kohapeale ja hindab olukorda. Kui probleem on võimalik teel olles lahendada, siis seda tehakse. Samas, kui need lahendused pole hetkel võimalikud, siis pukseeritakse auto kliendi poolt valitud sihtkohta. 

“Kui auto ikkagi pukseeritakse, siis aidatakse lisaks autole ka reisijatel jõuda soovitud kohta või hüvitatakse kliendile hiljem selleks tehtud kulud,” lisab Kruus.

Kui näiteks klient laseb sõiduki koju pukseerida, kus ootab varuratas, siis edasi tegutsemine on juba kliendi enda teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.