Müüsin auto maha. Kuidas lõpetada kindlustuslepingut?

Foto: Shutterstock

Liikluskindlustus sõlmitakse teatavasti kindlaks perioodiks. Üldiselt aastaks, kuid soovi korral saab valida ka lühemaks ajaks. Näiteks siis, kui plaanid autot müüma hakata. Kas pärast lepingu sõlmimist on võimalik kindlustust enne tähtaega lõpetada?

Reeglina kehtib leping selleks märgitud aja jooksul ja niisama lihtsalt seda lõpetada ei saa.

Siiski on olemas teatud võimalused, millal saab kindlustuslepingut lõpetada. Näiteks, kui sõiduk on varastatud või ei saa seda tehnilistel põhjustel kasutada üle ühe kuu, kindlustusega kokkuleppel ka muudel põhjustel. Samuti juhul, kui lõpeb liisinguleping ja sõiduk antakse liisingule tagasi.

Kui autoomanik on oma autot müümas, siis tuleb enne müümist esitada kindlustusseltsile avaldus. See on väga oluline punkt, mida meeles pidada, sest lepingu lõpetamist ja raha tagastamist saab taotleda vaid senikaua kuni oled sõiduki omanik.

Kui lepingu lõpetamise taotlus saadetakse samal ajal, kui sõiduk juba ümber registreeritakse, on vana omanik reeglina juba hiljaks jäänud, sest lepingu lõpetamise hetkel võib sõiduki omanik olla juba teine ja leping koos kindlustusmaksega on üle läinud juba ostjale. Seega tuleb taotlus saata seltsile aegsasti.

Rohkema info saamiseks tasub alati ühendust võtta ka If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211 või kirjutada info@if.ee.

Kui soovid rohkem infot liikluskindlustuse kohta või arvutada oma sõiduki kindlustusmakset, saad seda teha siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.