Pesin autot automaatpesulas, aga aken jäi lahti. Kas kasko hüvitab tekkinud kahju?

Autopesulas tekkivad inimlikud eksimused aitab korvata kaskokindlustus.Foto: Shutterstock

Auto pesemine on üks lihtsamaid tegevusi, mida saad oma masina kere kaitsmiseks ise ära teha. Mis aga saab siis, kui heas usus pesulasse minek päädib sellega, et oled akna või katuseluugi natuke lahti unustanud ja avastad vea alles siis, kui pesuvesi juba autosse tungib. Kas sellises olukorras hüvitab kahjud kindlustus?

Liikluskindlustus siinkohal appi ei tõtta, kuna see on mõeldud just liiklussituatsioonis toimunud õnnetuste korvamiseks. Küll aga võib abikäe ulatada kaskokindlustuse olemasolu, kes sellised inimlikud eksimused katab.

Küll tuletab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus meelde, et inimene peab ise hoolas ja tähelepanelik olema, et selliseid juhtumeid vältida.

Autopesulas võib juhtuda ka õnnetusi antenni või kojameestega. Samas toonitab Kruus, et otseselt pesula süül tekib sõidukitele kahjustusi haruharva. “Üldiselt peaks autojuht ise veenduma enne pesulasse minekut, et aknad oleksid suletud või antenn ega kojamehed jääks nii, et need kuidagi pesu käigus kahjustada saaksid,” räägib Kruus.

Kui tekib küsimusi kaskokindlustuse kohta, siis tasub kindlasti võtta ühendust Ifi kindlustustelefonil 777 1211. Samas on võimalik ka uurida Ifi kodulehelt lähemalt, milliste kahjude eest on võimalik oma sõidukit kaskokindlustusega kaitsta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.