Plõks ja naerata: kas kiiruskaamerast saadud trahv mõjutab sinu kindlustuse hinda?

Kaamerasse sõitmine täna kindlustuse hinda veel ei mõjuta, kuna selline info pole kindlustusseltsidele kättesaadav.Foto: Shutterstock

Sõidad sõbra autoga kogemata kiiruskaamerasse. Käib plõks ja pole muud kui jääda ootama trahviteadet. Kas see mõjutab ka midagi muud peale sinu rahakoti? Kas kiiruskaamera kaudu saadud trahv mõjutab tulevikus ka sinu või mis veel hullem, sinu sõbra kindlustuse makset?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul Ifis selline juhtum kindlustuse hinda täna veel ei mõjuta, kuna selline kiiruskaamerate info pole kindlustusseltsidele kättesaadav. “Kui peaks juhtuma õnnetus, siis kontrollitakse kahjukäsitluse käigus seda, kas süüdlasel oli juhtimisõigus olemas, kuid varasemad rikkumised siia ei puutu,” märgib Veilberg.

Kuigi kindlustusseltsid ei võta kindlustuspakkumist tehes juhi paturegistrist arvesse, uuritakse iga kliendi puhul siiski varasemate liikluskahjude tausta.

Küll aga ei pruugi välismaal asjalood nii lihtsalt minna. Veilbergi sõnul võib näiteks Lätis liiklusrikkumiste esinemine tõsta tulevikus kindlustuse hinda. “Seal on kasutusel trahvipunktisüsteem, mis võib hakata sinu kindlustuse hinda mõjutama,” märgib Veilberg.

Seega, ükskõik, kui oled enda või sõbra auto roolis – ära kihuta ning kiiruspiirangud ei ole välja mõeldud inimeste kiusamiseks vaid ohutuks liiklemiseks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.