Roheline kaart Venemaal ja Valgevenes ei kehti: kuhu rohelise kaardiga sõita saab?

Alates käesoleva aasta 1. juunist ei kehti Eesti sõidukile väljastatud roheline kaart Venemaal ja Valgevenes isegi siis, kui rohelisel kaardil on märgitud pikem kindlustusperiood.(c) Foto: Shutterstock

Seoses keerulise olukorraga maailmas on hea meelde tuletada, et alates käesoleva aasta 1. juunist ei kehti Eesti sõidukile väljastatud roheline kaart Venemaal ja Valgevenes isegi siis, kui rohelisel kaardil on märgitud pikem kindlustusperiood ning need riigid ei ole rohelisel kaardil maha kriipsutatud. See tähendab, et Eesti sõidukil peab Venemaal või Valgevenes liigeldes olema vastava riigi liikluskindlustuse leping.

Eesti Liikluskindlustuse Fond rõhutab, et sama kehtib ka Valgevene ja Venemaa numbrimärgiga sõidukite puhul: Venemaa ja Valgevene roheline kaart ei kehti enam Eestis ega ka teistest Euroopa Majanduspiirkonna riikides ning Euroopa majanduspiirkonda sisenemiseks on vajalik soetada piirikindlustus.

Roheline kaart ei olegi tegelikult roheline

Euroopa Liidus reisides seda rohelist kaarti otseselt ei lähegi niikuinii vaja. Küll aga on vaja see kaasa võtta riikidesse, mis ei kuulu Euroopa Majanduspiirkonda.

Kusjuures, ei tasu lasta end segadusse lasta “rohelise kaardi” nimest. Nimi tuleneb sellest, et alguses tuli vastav poliis printida kindlat tooni rohelisele paberile. Need ajad on aga muutunud ning tegelikult ei pea juba pea kolm aastat vastavat kindlustuspoliisi rohelisele paberile printima. Piisab täiesti tavalisest valgest paberist. 

Kui varem tuli Rohelise kaardi saamiseks pöörduda kindlustusseltsi poole, kes sobivale paberile poliisi välja printis, siis nüüd piisab vaid PDF-edastamisest, mille auto omanik ise välja saab printida.

Ifi Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on tänasel päeval roheline kaart vajalik, kui reisida näiteks Balkani maades ja peale Brexitit ka Suurbritannias.

Roheline kaart on kõikidele klientidele liikluskindlustuse kehtivuse ajaks tasuta ning täieliku nimekirja rohelise kaardi süsteemi riikidest leiab siit: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Suurbritannia, Tuneesia, Türgi ja Ukraina.

Seega, kui oled reisimas ülalnimetatud riikidesse, siis tasub pöörduda If Kindlustuse poole, kes saadab sulle vajaliku poliisi, millega saad julgelt ka nendes riikides autoga reisida.

Liikluskindlustuse hinda oma sõidukile saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.