Selts selgitab: Kes vastutab, kui juhendajaga õppesõitu teinud nooruk põhjustab avarii?

Foto: Shutterstock.

Peale autokoolis põhiliste teadmiste ja -oskuste omandamist soovivad paljud noored oma sõiduoskust lihvida vanema ja kogenud pereliikme käe all.

Millised on aga tingimused liiklus- ja kaskokindlustuse puhul, kui juhtumi peaks põhjustama vanema käe all õppesõitu tegev isik?

Maanteeametist juhendaja tunnistuse taotlenud vähemalt viieaastase sõidukogemusega inimene võib juhendada algajat juhti, kes on autokoolilt vastava kursusetunnistuse kätte saanud.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul peab liikluskindlustuse puhul järgima seadust. “Põhimõtteliselt on liikluskindlustuse jaoks kõik tavapärane, kui juhendajal ja juhendataval on vajalikud dokumendid ja tõendid olemas.”

“Kui avarii peaks sellise õppesõidu käigus tõesti juhtuma, siis käsitletakse seda kui tavalist liikluskindlustuse juhtumit. Mõistagi läheb juhtum juhendaja ehk vastutava inimese nö arvele,” selgitas ta.

Kaskokindlustuse puhul on mõistlik lugeda kindlustustingimusi, kuidas on kaitse all pereliikmetele õppesõidu tegemine. Ifis on õppesõit pereliikmetele kindlustuskaitse all. Mingisugust lisakaitset või eraldi teavitust pole lapsevanemal oma lapsele õppesõidu tegemiseks vaja teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.