GALERII Lexus LBX valiti tunnustatud autoajakirja aasta autoks

Uus LBX pakub Lexusele omast kvaliteeti.Foto: Lexus

Lexuse uus linnamaastur LBX on Briti hinnatuima autoajakirja What Car? poolt valitud aasta autoks. Tegemist on suurima tunnustusega, mida ajakiri välja annab.

Igal aastal jagab What Car? välja tiitleid erinevates kategooriates neile uutele sõidukitele, mis on viimase 12 kuu jooksul kõige enam muljet avaldanud. Lexuse mudel LBX pälvis tänavusel autasustamisel nii aasta auto 2024 kui ka aasta väikemaasturi 2024 tiitli.

Lexus LBX on luksuslik väike linnamaastur, mille sarnaseid turul naljalt ei kohta.Foto: Lexus

Uus väikemaastur üllatab taskukohase hinnaga

Lexus LBX kuulub väikeste linnamaasturite hulka, kus on väga kõva konkurents. Paljuski on asi selles, et autoostjad hindavad kõrgelt linnamaasturite maskuliinset välimust, kõrget istekohta ning mõistlikke igapäevaseid kasutuskulusid. Peaaegu iga autotootja on oma mudelivalikusse toonud mõne väikese linnamaasturi. Ent turul oli ka väike auk. Nimelt prestiižseid väikseid linnamaastureid on turul üpris vähe. Ja just seda tühimikku uus Lexus LBX täidab.

Lexus on What Car?-i hinnangul tabanud uue mudeliga kümnesse: auto pakub brändi hinnatud kvaliteeti, rafineeritust ja hübriidtehnoloogiat, ja seda kompaktsemas ning veidi soodsamas pakendis. 35 900 eurost algav baashind avab uksed täiesti uuele sihtgrupile. 

Interjöörist õhkub Lexusele omast luksust.Foto: Lexus

Järeleandmisi ei ole tehtud

Vaatamata soodsale baashinnale ei ole kvaliteedis tehtud järeleandmisi. Kogu interjöörist õhkub Lexusele omast luksuslikkust: keskkonsoolis on puutetundlik ekraan, auto on täis mürasummutusmaterjale ja tihendeid, et sõit oleks võimalikult vaikne. Kallimad versioonid on saanud lisaks ka akustilised tuule- ja esiuste klaasi. 

Autot viib edasi 1,5-liitrine hübriidajamiga kolmesilindriline bensiinimootor, mille tugevaimaks trumbiks on ökonoomsus. Iselaadivale hübriidile omaselt liigub auto linnas enamasti elektrienergia toel ja bensiinimootor ei pea sisuliselt kunagi kõrgetel pööretel töötama, nii et auto on üldjuhul hiirvaikne.

Koguvõimsus on autol 100 kilovatti ja ning 0–100 km/h kiirendab esiveoline mudel 9,2 sekundiga ja nelikveoline mudel 9,6 sekundiga. Igapäevaselt peamiselt linnas sõitjale piisab sellest kindlasti.

Uus LBX võimaldab omanikul valida ka palju rohkemate stiilidega kaasnevate värvi- ja viimistlusvariantide vahel. Rääkimata sellest, et kerevärve saab kombineerida ka musta katusega.

What Car? hinnangul on Lexus LBX auto, mis paneb omaniku naeratama mitmel põhjusel ja hoiab naeratust tema näol täpselt nii, nagu seda teevad ainult suurepärased autod.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.