Täiselektriline Lexus RZ võitis Prantsusmaal aasta roheauto tiitli

Lexus RZ 450e võitis Prantsusmaal kuldse autasu.Foto: Lexus

Lexus on püsinud aastaid usaldusväärsete autode nimekirja eesotsas, väärt tunnustusi jagub aga ka muudes kategooriates. Hiljuti võitis Lexus RZ 450e Grand Prix 2023 Auto Moto auhindade jagamisel kuldse autasu roheautode kategoorias. 

Tunnustust jagas välja Prantsusmaa juhtiv autoajakiri Auto Moto. Kohtunikekogu moodustasid ajakirja toimetuse liikmed. Täiselektriline Lexus RZ 450e tunnistati parimaks süsinikdioksiidivabaks sõidukiks.

Hindamisel arvestasid otsustajad nii sõiduki ostu- ja ülalpidamiskulusid, praktilisust kui ka sõidumugavust. 

RZ 450e on Lexuse esimene mudel, mis on algusest lõpuni elektrilisena ehitatud sõiduk. Mudeli väljatöötamise juures ei olnud eesmärgiks vaid heitgaaside vaba sõit – Lexus on loonud Lexus Electrified filosoofia, mille kaudu on välja toodud kogu elektriauto potentsiaal, et saavutada eelkõige parim sõidukogemus.

Täiselektriline Lexus RZ 450e tunnistati parimaks süsinikdioksiidivabaks sõidukiks.Foto: lexus

Ühtlasi on ka täiselektriline RZ 450e esimene Lexuse mudel, millel on kasutatud uusi kompaktseid e-telgi, mis töötavad uue DIRECT4 intelligentse nelikveosüsteemiga nii ees kui ka taga. Selle kaasaegse tehnoloogia ülesandeks on vastavalt sõidu tingimustele reguleerida automaatselt veojõu jaotust esi- ja tagaosa vahel, mis omakorda parandab energiatõhusust. 

Lisaks DIRECT4 intelligentsele nelikveo juhtimissüsteemile on Lexus välja töötanud spetsiaalse elektriautodele mõeldud veermiku, mis tänu piisavale jäikusele, madalale raskuskeskmele ning pikale teljevahele pakub optimaalset manööverdus- ja reageerimisvõimet. Võimas liitiumioonaku on integreeritud tervenisti salongi alla ning moodustab osa sõiduki platvormist.  

Tutvu Lexus RZ 450e mudeliga: Täielikult elektriline. Lexus RZ | Lexus Eesti

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.