Tänapäeva autod on aina säästlikumad ja tarbivad sama vahemaa läbimiseks vähem kütust, kui aastaid tagasi. Selleks, et kütust veelgi rohkem kokku hoida, on põhimõtteliselt kolm võimalust. Üks neist on autojuhi enda kätes, kaks aga kasutusel tootjate juures.
Esiteks, säästvama transpordi annab juhi säästlik sõidustiil. Ükskõik kui ökonoomne sõiduk on, annab selle juures kõige suurema kütusesäästu see, kui sõidetakse kütust võimalikult vähe kulutades.
Vähese kütusekulu tagab näiteks järskude kiirenduste vältimine, normaalne ühtlane sõidustiil, piirkiirustest kinnipidamine ja järsu pidurdamise vältimine. Samuti aitavad kütusesäästule kaasa õige rehvirõhk, akende mitteavamine sõidu ajal, paigal seistes mootori väljalülitamine.
Tootjad aga muudavad autosid kütusesäästlikumaks peamiselt kahel viisil.
Teine meetod tähendab mootori ja auto füüsiliste osade muutmist ja ümberdisainimist. Näiteks kasutatakse täpsemaid düüse ja kütuse doseerimise seadmeid, väiksemaid mootoreid ja kergemaid hoorattaid.
Aina enam on mootori füüsilise osa juhtimisel tähtis elektroonika osa.
Kolmas meetod ongi auto juhtarvutis vajalike muudatuste tegemine – tarkvaraliselt saab kompenseerida kergemat hooratast, mis teeb mootori kergemaks, elektroonika aga lisab mootorile stabiilsust ja aitab kasutada paremaid kütuse põletamise režiime, mis tagab veelgi väiksemad kaod.
Auto pardaarvuti tarkvara on samuti uuendatav, nagu kõigis muudes elektroonikaseadmetes, seega on võimalus ka juba olemasolevat autot tarkvarauuendusega ökonoomsemaks muuta. Paljudel uutel sõidukitel on olemas veel spetsiaalne eco režiim, mis häälestab mootori säästlikumale režiimile ning kulutab vähem kütust. Õige elektroonilise ajastuse, klappide liikumise ja paljude muude elektrooniliselt seadistatavate mootori käiguparameetritega on võimalik kütusekulu vähendada kuni 30 protsenti, kuid tavaliselt jääb see vahemikku 10–15 protsenti. Tarkvaraga on võimalik tulevikus seadistada mootorit ökonoomsemalt töötama ka uute kütuste jaoks, mis kasutavad keskkonnasäästlikke tooraineid.