Kuidas saab diislikütusega sõites keskkonda säästa?

Neste My taastuvdiisel sobib igasse diiselmootoriga autosse.Foto: Shutterstock

Saabuvast automaksust pidev rääkimine ja elektriautode esile tõstmine paneb inimesed aina rohkem mõlgutama mõtteid auto vahetamisele. Kas iga paari aasta tagant auto vahetamine uue ja säästlikuma vastu on mõistlik või tasuks mõelda alternatiividele? Neste pakub välja hea lahenduse.

Neste on pakub oma jaamades  taastuvtoorainest toodetud diislikütust, mille süsinikuheide on selle kogu elutsükli jooksul keskmiselt 90% väiksem kui tavalisel diislikütusel. See tõestab, et tasub vahetada autosse tangitavat kütust, mitte hakata kohe diislikütusel sõitvad autot välja vahetama, eriti kui see tegelikult on veel väga heas seisukorras. Pigem kasuta oma soetatud autot nii kaua kui sellega sõitmine on turvaline.

Neste My taastuvkütus on sobib igas vanuses diislikütusele ja seda võid julgelt tankida juurde ka paaki, kus ees on fossiilset päritolu diislikütus. Ei ole vaja paagile põhjalikku pesu enne kasutama hakkamist teha.

Oma kasutusomadustelt ta teistele fossiilsetele kütustele kindlasti alla ei jää. Vastupidi, Neste MY-d iseloomustab kõrge tsetaaniarv, suurepärane külmataluvus (kuni -32°C aastaringselt), puhtam põlemine, millega kaasneb vähem tahma mootoris ning see kõik võib päädida lõpuks mootori pikema elueaga.

Neste taastuvkütus sobib igas vanuses diiselmootorile. Kusjuures, mida vanem on auto, seda suurem võib olla kasutegur, mis kütusest saadakse.

Ei sisalda naftat

Soome innovatsioonil valmistatu diislikütus põhineb Neste poolt välja arendatud NEXBTL-tehnoloogial. See tähendab, et kütust valmistatakse üksnes tööstuses tekkivatest jäätmetest ja jääkidest. Neste MY ei sisalda naftat. Veelgi enam – see ei sisalda ka väävlit, hapnikku ega aromaatseid ühendeid. Peaaegu lõhnatu kütuse tankimine on tänu sellele meeldiv kogemus.

Tooraineks kasutatakse tööstuslikke jäätmeid ja jääke, nagu toidutööstusest päritrasvad. Kuna tootearendus käib pidevalt edasi, siis tulevikus on võimalik kasutada laiemat valikut  jäätmeid, millest on kütust toota. 

Kokkuvõtteks — kui võetakse arvesse kütuse kogu elutsükli mõju, vähendab jääkidest ja jäätmetest valmistatud taastuvtoorainest kütus kasvuhoonegaaside heidet keskmiselt lausa 90%. See tähendab, et 100% taastuvast toorainest toodetud kütusega sõitmine võib olla keskkonnale vähem kahjulik kui näiteks elektriautoga sõitmine, mille tootmine ei ole täna kaugeltki mitte loodust säästev.

Kui tahad innovaatilise kütuse kohta rohkem teada, siis loe nestemy.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.