Mida silmas pidada, kui miinuskraadidega autot pesta?

Miinuskraadid pole veel unustatud, mistõttu tasub autot pestes mõnd asja silmas pidada.Foto: Shutterstock

Kuigi viimased päevad on näidanud, et kevad ei ole enam mägede taga, ei ole miinuskraadid meid päris jätnud. Sünoptikud lubavad veel märtsikuus kahekohalisi külmakraade. Talvel on auto pesemine olulisemgi kui suvel, sellele tuleb tähelepanelikult läheneda ja külmemate ilmadega arvestada mõnd nüanssi.

Miks on autopesu talvel eriti oluline?

Talvisel ajal lendab naastrehvide alt auto kerele päris palju mustust. Näiteks pigi, mida on üsna raske auto kerelt maha pesta, ja rääkimata teedele puistatud soolast, mis värvipindadele jõuab ning võib kiirendada korrosiooni teket. Seega tasub autot talvel sagedamini pesta – see kaitseb sõiduki välispindu korrosiooni ja soovimatute kriimustuste eest.

Puhasta auto enne pesemist korralikult lumest ja jääst

Enne veel kui hakata talvel autot pesema, tuleb see lumest ja jääst korralikult puhastada. Vajadusel vii auto sooja kohta sulama. Kui viid pesulasse jäise või lumise auto, ei hakka pesuvahendid kohe mõjuma ja eelpesu ei pruugi toimida nagu ette nähtud. 

Eelista pesuprogrammi, mis sisaldavad põhjapesu

Kui käid autot pesulas pesemas, siis vali programm, milles on ka põhjapesu. Nii saab põhja alla ja konstruktsioonidele kogunenud sool maha pestud.

Autopesulates kasutatakse talvel ja suvel veidi erinevaid programme. Näiteks on talvel pesuvahendite mõjuajad sageli pikemad, sest mustust on rohkem ja selle eemaldamine keerulisem. Samuti võib olla erinevusi pesuaine koostises. Kui suvel on probleemiks putukad ja lindude väljaheited, siis talvel on tähelepanu eelkõige teesoola ja pigi eemaldamisel.

Autot tasub vahatada ka talvel 

Autot saab ja peaks vahatama ka külmemate ilmadega. Vahatatud värvipind tõrjub paremini mustust ja pigi ning auto püsib kauem puhas. Samuti kaitseb vaha värvipinda teesoola ja korrosiooni eest. Ja veel – vahatatud pinnalt tuleb lumi ja jää kergemini maha.

Kuivata tihendid pärast pesemist või ava uksed

Üks suuremaid murekohti talvel on auto uste kinnikülmumine ja seda võib ette tulla veel märtsikuuski. Probleemi saab ennetada, kui ukse ja tagaluugi tihendid kohe pärast pesu kuivatada. Ära unusta kuivatada ka kütusepaagi korki!

Kui auto pesemise päeval on ilm pakaseline ja tihendeid kuivatada pole võimalik, siis võib kõik uksed avada ja mõneks ajaks lahti jätta.

Auto lukud tuleks enne pesemist määrida vastavad vahendiga, et need ära ei külmuks. Määrimiseks võib kasutada lukkudele sobivat õli või lukusula.

Jazz pesulates ootab allahindlus

Neste klientidel tasub minna autot pesema mõnda Jazz pesulasse, sest seal saab Neste maksekaardi ja sooduskaardiga tasudes 5% soodustust. Küll tuleb meeles pidada, et Neste sooduskaart ei kehti Jazz selvepesulates.

Täna tegutsevad Jazz pesulad kaheksas Eestimaa linnas: Tallinnas, Tartus, Viljandis, Paides, Kuressaares, Keilas, Pärnus, Narvas ja Jõhvis. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.