Miks tasub autot pesta spetsiaalses pesulas?

Vales kohas auto pesemine võib üllatavalt palju keskkonda reostada.Foto: Shutterstock

Autot tuleks pesta vähemalt iga paari-kolme nädala tagant. Kas oled autot pestes mõelnud, kumb on keskkonnale kahjulikum, kas kodus või pesulas pesemine? 

Alati on parem pesta autot seal, kus on loodud selleks vastavad tingimused, näiteks spetsiaalselt ehitatud kanalisatsioon. Autot pestes voolab koos veega maha ka pesuaine, pigi ja õlised jäägid, mis saastavad maapinda ning kui satuvad sadeveekanalisatsiooni, siis jõuab reostus ka veekogudesse.

Spetsiaalses kanalisatsioonis filtreeritakse vesi enne üldkanalisatsiooni suubumist liivast ja õlijääkidest, et keskkonda ei satuks kahjulikke aineid.

Ära kuivata auto keret paberrätikuga 

Kodus autot pestes pole paljudel käepärast võtta survepesurit, mis tähendab, et vett on vähe ja autole jääb svammiga nühkides palju mustust. Kui vähegi võimalik, siis tasub survepesur ikkagi hankida või laenata naabrilt, et saaks suurema liiva ja mustuse auto küljest eemaldada. Kindlasti tuleb osta spetsiaaliselt auto käsipesuks mõeldud pesuaineid.

Kui auto on pestud, järgneb kuivatamine – selle töö juures on mõistlikum paberrätikust loobuda. Paber kriimustab autovärvi. Pigem kuivatage sellega ainult klaaspindu. 

Kere kuivatamiseks on soovitatav kasutada spetsiaalset kuivatuslappi. Enne kuivatamist tuleb veenduda, et kuivatuslapi sisse ega auto värvile poleks jäänud liivaterakesi, mis võiksid auto värvkatet kahjustada. Lisaks on kuivatuslapp korduvkasutatav ning seda saab kümneid ja sadu kordi uuesti kasutada.

Septembri lõpuni ootab soodustus

Neste klientidele on Jazz Pesulate teenused Neste soodus- või maksekaardiga 5 protsenti soodsamad (soodustus ei kehti Jazz selvepesulates). Samamoodi nagu kütuse eest, saab pesemisteenuse eest maksta Neste maksekaardiga.

Hetkel aga tasub sammud eriti kiiresti Jazz pesulasse seada, kuna septembri lõpuni on auto lisaleotus tavahinnast 50 protsenti odavam. Soodustuse rakendamiseks tuleb kasutada märksõna NESTE50.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.