Keskkonnakaitse agentuur EPA tunnustab Hyundaid kui kütusesäästu liidrit

Keskkonnakaitse agentuur EPA tunnistas uues 2023. aasta autotööstuse suundumuste raportis Hyundai tööstusharu liidriks. Raport on üks autotööstuse tunnustatumaid kasvuhoonegaaside heitkoguste ja kütusesäästu kohta käivaid uuringuid.

Hyundai nimetati Tesla täiselektriliste mudelite valiku järel teisele kohale laiatarbe autotootjate arvestuses, mis puudutab kütusesäästlikkust ja madalat CO2 heitkogust.

Raporti kohaselt vähendas Hyundai aastatel 2017–2022 oma CO2 heitkoguseid 193,25 grammilt kilomeetri kohta 187,65 grammile kilomeetri kohta. Hyundai parandas ka oma tegelikku kütusekulu 8,22 liitrilt 100 km kohta 8,08 liitrile 100 km kohta.

“EPA autotööstuse suundumuste raport on tööstusharu kütusesäästu puudutavate edusammude oluline baromeeter ja oleme uhked, et selle aasta andmed peegeldavad meie jätkuvaid jõupingutusi tõhusama sõidukivaliku pakkumisel,” ütles Hyundai Motor Company president ja ülemaailmne tegevjuht ja Hyundai Motor Põhja Ameerika president ja tegevjuht José Muñoz.

Ta lisas, et oma klientide jaoks ollakse süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamisel ja kütusesäästlikkuse suurendamisel teejuhiks, jätkates liikumist elektrifitseerimise suunas. “Usume, et see on oluline samm tarbijate keskkonnamõjude vähendamisel ning plaanime 2024. aastal oma hübriid- ja elektrisõidukite müügi kasvu jätkata.”

Hyundai on pühendunud elektrifitseerimispüüdlustele ning margi valikus on praegu kümme elektri-, hübriid-, pistikhübriid- või vesinikkütusega sõidukit, sealhulgas laialt nõutud IONIQ 5 ja IONIQ 6 ning täiesti uus KONA Electric. 2023. aastal moodustasid elektrisõidukid 7% Hyundai müügist, see tähendab 2022. aastaga võrreldes 103% kasvu. Hyundai Motor Company plaanib üle maailma tuua turule rohkem kui 17 uut aku-elektrisõidukit ja sihiks on 2030. aastaks 7% ülemaailmsest elektrisõidukite turust.

EPA raporti kohaselt näitasid uute sõidukite CO2 heitkoguste ja kütusesäästu reitingud autotööstuse jaoks üldiselt viimase üheksa aasta suurimat paranemist aasta lõikes, saavutades rekordiliselt madala CO2 heitkoguse ja rekordilise kütusesäästu. Esialgsed andmed viitavad, et see suundumus CO2-heite ja kütusesäästu osas jätkub.

Nende uudiste avaldamist võivad olla toetanud loos mainitud tootjad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.