SEAT/CUPRA

Kuidas uus SEAT Leon praktilisuse ja mugavuse osas silma paistab?

Fotod.SEAT.

Lisaks moodsatele digilahendustele, on uus SEAT Leon disainitud pakkumaks ka tänapäeva standardtitele vastavat mugavust, praktilisust ning paindlikust.

Uus Leon baseerub uuel MQB Evo platvormil, mida võib iseloomustada kui ühe kõige praktilisema valikuna praegusel autoturul. Platvorm on suurendanud auto mõõtmeid, muutnud paremaks ergonoomikat ning teinud sõitmise mugavaks nii ees-kui ka tagaistmel sõitjatele

Eelmisest põlvkonnast on uus Leon 86 mm pikem (4,3 meetrit) ning 3 mm madalam (1,4 m). Universaalkerega variant on seevastu 4,6 meetrit pikk, ent kõikidel mudelitel on 50 mm suurem teljevahe, mis suurendab sõitjateruumi nii ees kui taga.

Sealjuures ei ole unustatud pakiruumi, mis on luukpäral 380-liitrine ning universaalkerel lausa 620 liitrise suurusega. Kui istmed alla klappida, suudab esimene mahutada 1301-liitri võrra esemeid ning universaal 1750-liitrit asju.

Vaiksem, ohutum ja mugavam kui kunagi varem

Ka tehnoloogial on oma osa olnud auto ruumikamaks muutmisel. Tänu DSG “juhtmega käiguvahetusele” kaob ära vajadus suure ja kohmaka käigukangi järele ning keskkonsoolis jääb rohkem pinda panipaikade jaoks.

SEATi uus kolmetsooniline kliimaautomaat lubab nii juhil kui ja kõrva- ja tagareisijatel soovitud temperatuuri sättida ning iClimate funktsioon aitab seda veel vastavalt oma vajadustele täpsemalt seadistada.

Auto õhuvõtutoru juurde on installeeritud ka õhukvaliteedisensor, mis registreerib näiteks kõrge saastetasemega kohad või muud ebameeldiva lõhnaga piirkonnad. Tänu AirCare süsteemile filtreeritakse kahjulikud osakesed enne salongi jõudmist välja.

Lõuna-Euroopa auto pakub esmakordselt ka talvistes oludes seiklejatele eelsoojendit, mis teeb külmematel päevadel salongi enne sõitma minemist hubaselt soojaks. Lisaks soojendavad üles end ka rool ning istmed.

Ebameeldiva maanteemüra päevad on samuti nüüdsest loetud, sest tänu uuele müraisolatsioonile on salong alati 2-4 dB vaiksem. Ka vibratsioonid on tänu sõiduki jäikuse suurendamisele vähenenud.

Uus SEAT Leon kavatseb olla paindlikkuse ning adapteeruvuse osas eeskujuks ka paljudele teistele tootjatele, et sõitjad tunneksid end alati mugavalt, ohutult ning rahulikult kõikvõimalikes olukordades.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.