Toyota Balti paraolümpiatiimi kuuluvad eestlastest Susannah Kaul ja Matz Topkin. Mõlemad sportlased trotsivad igapäevaselt erinevaid väljakutseid. Kaul on paraolümpial juba ühe stardi teinud, kui lõpetas 50 meetri vabaujumise 15. kohaga. Uuesti asub Kaul starti 6. septembril, kui teeb kaasa 100 meetri seliliujumises.
Toyota on Kaulile tema sportlasteekonnale kaasa andnud elektrimaasturi Toyota bZ4X-i. Kuidas auto olemasolu parasportlase igapäeva elule kaasa aitab?
Kaul ütleb, et isiklik auto annab talle võimaluse oma tihedat graafikut joone peal hoida. “Mu päevad on tihedad: trenn, ülikool, töö – ja igale poole peab jõudma. Auto annab mulle liikumisvabaduse,” räägib Kaul. Ta tunnistab, et autota poleks tal mingit võimalust igale poole jõuda.
Ei pea tundma liigset stressi
Samamoodi ei pea Kaul treeningvarustust seljas tarima, vaid saab päeva jooksul vajaminevad riided ja varustuse mõnusalt kaasa võtta. “Just kiirete ja mugavate lahenduste näol aitab auto olla mul veel aktiivsem ja võtab ära liigse stressi. Tänu sellele saan treeningutel anda endast sada protsenti ja olla hetkes.”
Ilma autota võtaks Kaulil liikumine tunduvalt rohkem aega. Hommikul rongi või trammiga kesklinna sõita polekski vahest kõige hullem, kuid keeruliseks läheks siis, kui tuleb minna Kalevi ujulast Mustamäele jõusaali, seejärel ülikooli ja siis edasi tööle. “Ilmselt peaksin sellisel juhul alustama oma treeningutega juba kell 6 hommikul, mitte 7.30,” mõtiskleb Kaul.
Erinevad aastaajad Kauli liikumist väga olulisel määral ei mõjuta. “Muidugi on hea, et ma Toyota bZ4X-iga sõites ei pea muretsema, kas jään autoga lumme kinni,” naljatleb Kaul, kuid nendib, et talvel oleks ühistranspordiga ja jala liikumine igal juhul keerulisem kui suvel.
“Olen tänulik, et inimesed usuvad minusse”
Uus Toyota on aidanud Kauli kõige enam oma kiire elutempoga hakkama saamisel. Samas on see süstinud ujujasse ka palju enesekindlust ja pakkunud häid emotsioone. “Olen ülimalt tänulik, et inimesed minusse usuvad ja minust hoolivad. See teeb minu päevad rõõmsamaks ja aitavad mul olla just see sportlane, kes ma alati olen olla tahtnud,” on Kaul Toyota toetuse üle ääretult õnnelik.
Muidugi tõstab Kauli sõnul tuju ka ainuüksi see, kuivõrd lahe auto Toyota bZ4X on. “Juba auto väga äge ja futuristlik välimus annab palju juurde,” räägib Kaul oma Toyotast ülivõrretes.
“Lisaks ma olen positiivselt üllatunud, kuivõrd lihtne on elektriautoga igapäevaselt majandada, rääkimata sellest, kui vaikne selle autoga sõita on,” jätkub Kaulil oma esimese elektriauto kohta kiidusõnu veelgi. Mainimata ei saa ta jätta sedagi, et auto sõiduomadused ja lisafunktsioonid on uuele autole kohaselt suurepärased.
Toyota toetab parasportlasi
Toyota on Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee ülemaailmne mobiilsuspartner ning selle raames on Toyota jaoks oluline tihe koostöö sportlastega, kuna nemad kehastavad piire nihutades ja oma unistusi täide viies tõelist olümpia vaimu. Toyota toetab praegu ligemale 300 olümpia- ja paraolümpiasportlast üle maailma nende teekonnal Pariisi olümpiamängudele. Neist 100 on Euroopa 23 riigist pärit sportlased, kes soovivad võistelda kokku 20 olümpia- ja 13 paraolümpiaalal.
Toyota Balti paraolümpiatiimi kuulub kuus sportlast: Diāna Krūmiņa ja Rihards Snikus Lätist, Aušra Garunkšnytė ja Danas Sodaitis Leedust ning Susannah Kaul ja Matz Topkin Eestist.
Pariisi olümpiamängud algasid 26. juulil ning paraolümpiamängude tuli süüdatakse 28. augustil.