On üks võimalus, kuidas auto garantiiaega tasuta pikendada

Toyota Relax garantii kehtib igale Toyota sõidukile. (c) Foto: Toyota
Kas Toyota Relax garantii kehtib 2015. aasta Aurisele? Kehtib! Kui hooldustööd on tehtud õigeaegselt, siis isegi kuni 2025. aastani või 185 000 km läbimiseni, olenevalt sellest, kumb enne täitub.Foto: Toyota

Kasutatud autot ostes on kindlasti üks olulisemaid näitajaid, kas sõiduk on korrapäraselt hooldatud. Ja eriti hea on see, kui autole kehtib veel ka garantii, mis kindlustab uuele omanikule rahulikuma tunde. Aga kas kasutatud sõidukile saab garantiid pikendada ja kuidas? Uurime järgi!

Lisagarantii veel seitsmeks aastaks

Näiteks plaanid osta vähe kasutatud Toyota Corolla Touring Sportsi, mis on välja lastud 2020. aastal ning mille läbisõiduks on 60 000 km. Tundub hea, kuid esmane 3-aastane tootjagarantii on just läbi saanud. Toyota pakub võimalust garantiid lihtsa vaevaga pikendada.

60 000 km läbisõiduga 2020. aasta Corolla Touring Sportsile kehtib Toyota Relax garantii veel kuni 2030. aastani, kui hooldustööd on tehtud õigeaegselt Toyota esinduses.Foto: Toyota

Kui autot hooldatakse Toyota ametlikus esinduses, siis rakendub sellele Toyota Relax garantii, mis kehtib pärast iga hooldust kuni läbisõiduni 185 000 km või 2030. aastani – olenevalt sellest kumb täitub varem. Aga seda vaid siis, kui uue omanikuna lased kõik auto hooldused teha ametlikus Toyota esinduses.

Kuidas saab Toyota Relax garantiid? 

Toyota Relax garantii rakendub automaatselt kõikidele Toyota uutele ja kuni kümne aasta vanustele mudelitele, mis tingimustele vastavad ning ametlikus esinduses hoolduse läbivad. Meeles tasub pidada, et Toyota mudelid peavad olema toodetud ja müüdud Euroopa turul.

Lihtsustatult, kui sõiduki tootjagarantii saab läbi ja hooldused esinduses tehtud, rakendub Toyotale automaatselt Toyota Relax garantii, tagades kindlustunde kuni järgmise ettenähtud korralise hoolduseni – enamasti läbisõiduni 15 000 km või aasta möödumiseni.

Kas Toyota Relax garantii kehtib 2019. aasta RAV4-le, mille läbisõit on 160 000 km? Jah, kuni 2029. aastani, kui läbisõit on väiksem kui 185 000 km ja hooldustöid on tehtud õigeaegselt Toyota esinduses.Foto: Toyota

Toyota Relax garantii pakub kaitset pea kõikidele elektri-, elektroonika- ja mehaanikaosadele ning katab vajadusel nii varuosade kui töö maksumuse. Garantii alla ei kuulu tavapärased kuluosad, nagu piduriklotsid ja -kettad, rehvid ja lambipirnid, hooldustöödel kuluvad materjalid, kere- ja salongiviimistlus, mitteoriginaalosad ja autoabi teenus. Samuti hoolduse ajal avastatud defektid juhul, kui auto eelnevat korralist hooldust pole tehtud ametlikus Toyota remonditöökojas või avastatud puudused on jäetud varasemalt parandamata. Toyota Relax garantii täpsete tingimustega saab tutvuda siin.

Garantii on võimalik ka siis, kui auto pole varem esinduses hoolduses käinud

Toyota Relax garantiid on võimalik saada ka juhul, kui Toyota ei ole pidevalt ametlikus esinduses hoolduses käinud. Sellisel juhul tuleb võtta ette tee Toyota ametlikku esindusse ning paluda hooldus ära teha koos tehnilise lisakontrolliga, mille käigus leitud vead ja defektid tuleb enne Toyota Relax garantii rakendumist korda teha.

Kas Toyota Relax garantiid on võimalik saada ka välismaalt ostetud kasutatud Toyota C-HR-ile? Absoluutselt! Kui selle läbisõit on alla 185 000 km ja auto on noorem kui 10 aastat!Foto: Toyota

See kõik tähendab üsna mitut head asja. Näiteks seda, et üsna pikaks ajaks võib autoga seotud tehniliste probleemide peale mõtlemise unustada. Samuti seda, et kehtiva Toyota Relax garantiiga saab lisaks Toyota legendaarsele vastupidavusele uus omanik veel ka täiendava kindlustunde. Ja tänu sellele on korralikult hooldatud Toyota järelturu väärtus paljudest teistest automarkidest kõrgem ning sõiduki hilisem müümine ka lihtsam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.