Need on viis põhjust, miks vana autot margiesinduses hooldada

Esinduses salvestaud auto elektrooniline ajalugu on usaldusväärne ning omanik ei pea autot müües ostja jaoks erinevaid arveid ja dokumente säilitama.Foto: Toyota

Kõik autod vajavad omaniku muretuks teenimiseks aeg-ajalt hoolitsevat kätt ehk mõnikord peab nendega külastama autoteenindust. Aga millist? Uue sõiduki puhul pole enamasti küsimustki – üldjuhul ikka margiesindust.

Natuke vanema auto puhul otsustatakse kulude kokkuhoiu nimel sageli alternatiivide kasuks. Samas on ka juba eakama sõidukiga margiesinduse külastamiseks väga head põhjused.

Oskusteave annab kindluse

Margiesindustes on kogenud spetsialistid, kes omavad oskusteavet konkreetse margi sõidukite eripärade kohta. Näiteks Amserv ja Elke on Toyota sõidukeid hooldanud ja remontinud juba enam kui 20 aastat. See tähendab, et esinduste tipptasemel tehnikud on saanud parima väljaõppe, kasutavad moodsaimaid seadmeid ning järgivad rangelt tootja remondijuhiseid. Ja otse loomulikult on Toyota teenindusel ka taskukohaseid pakkumisi, nagu näiteks margi originaalvaruosad, mis aitavad tagada ohutu sõidu, optimeerida kütusekulu ning hoida auto jääkväärtust kõrgel.

Alla kümne aastaste Toyota autodega on esinduses hoolduses käimine mõistlik ainuüksi selleks, et säilitada ainulaadne kuni 10-aastane ning kuni 185 000 kilomeetrit kehtiv Toyota Relax garantii. Foto: Toyota

Südamerahu ohutusest

Margiesinduses hooldamine tagab täieliku kindlustunde, et sõidukiga on alati ohutu liigelda ning see vastab kehtivatele tehnonõuetele. Toyota standardid on sõidukite kvaliteedi osas väga kõrged, siiski võib sõiduki kasutamisel mõningatel tingimustel ilmneda olukord, kus mõni komponent ei vasta tehase seatud kvaliteedinõuetele. Sel juhul kutsutakse sõiduk tagasikutsumiskampaania raames ametlikku esindusse, kus tehakse vastavalt tehase juhistele kontroll, vahetatakse tasuta vajalik komponent või tehakse tööd, mis kõrvaldavad võimaliku puuduse.

Seda loomulikult juhul, kui teave kampaaniast autoomanikuni jõuab. “Teise ringi” auto puhul võib juhtuda, et esindusel pole tagasikutsutava sõiduki omaniku andmeid – üsna selgelt on ka tema teavitamine sel juhul raskendatud. Ehkki info sõidukite võimalike tagasikutsumiste kohta on üleval ka vastaval veebilehel, ei pruugi kõik seda regulaarselt jälgida. Hoolduste tegemisel margiesinduses on asi aga lihtsamast lihtsam – kui sõidukiga seoses on käimas tagasikutsumiskampaania, näevad eksperdid seda ning teavitavad koheselt ka omanikku.

Kuni 10-aastane garantii…

Olenevalt automargist on plusse veelgi. Näiteks alla kümne aastaste Toyota (ja Lexuse) autodega on esinduses hoolduses käimine mõistlik ainuüksi juba selleks, et säilitada ainulaadne kuni 10-aastane ning kuni 185 000 kilomeetrit kehtiv Toyota Relax garantii (mille kohta saab lähemalt lugeda siit). Seda isegi juhul, kui oled ostnud kasutatud Toyota, mille tervise eest lasi eelmine omanik hoolitseda mõnel teisel töökojal. Viies sellise auto hooldusesse ja kontrolli Toyota ametlikku esindusse, hakkab Toyota Relax garantii taas kehtima.

… ja muud võimalikud garantiid

Regulaarne hooldus esindustes on vajalik ka keregarantii ja mitmesuguste teiste garantiikatete ning  maanteeabi kehtimiseks. See omakorda tähendab, et margiesinduses käimine annab autoomanikule südamerahu ja kindluse, et igapäevasõidud mööduksid muretult ja teadmise, et saad loota oma Toyotale mistahes hetkel ning olukorras.

Regulaarne hooldus esindustes on vajalik keregarantii ja mitmesuguste teiste garantiikatete ning maanteeabi kehtimiseks. Foto: Toyota

Lihtsam autovahetus

Aga kui tekib vajadus autot vahetada? Sel juhul on enamasti enne uue ostmist soov vanast vabaneda. Esinduses salvestaud auto elektrooniline ajalugu on usaldusväärne ning omanik ei pea autot müües ostja jaoks erinevaid arveid ja dokumente säilitama.

Samuti on korraliku esinduse ajalooga autot igal juhul lihtsam müüa kui samaväärset, aga vähem nimekates kohtades hooldatud sõidukit. Ja kui Toyotal peaks kehtima ka Toyota Relax garantii, muudab see protsessi veelgi lihtsamaks ja kiiremaks. Pealegi on hea ajalooga autod alati kõrgemas hinnas, mis müüjale tähendab muidugi ka rahalist võitu.

Muide, kas teadsid, et nii Elke kui Amserv pakuvad üle viie aasta vanuste Toyota mudelitele nii hooldusele kui remonditöödele eripakkumisi? Kasuta võimalust ning lase oma autot hooldada hea hinnaga – broneeri Toyota teeninduse aeg veebis!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.