Meelerahu kindlustamiseks: kas tead, milline automark pakub kõige pikemat garantiid?

Kümneaastane garantii tähendab, et uue Toyota ostja võib üsna pikaks ajaks autoga seotud tehniliste probleemide peale mõtlemise unustada.Foto: Toyota

Miks eelistavad paljud kasutatud auto ostmisele pigem uue sõidukiga salongist väljumist? Eks sellel ole erinevaid põhjuseid – näiteks uue auto lõhn või täpselt selline lisavarustus, nagu hing ihkab. Aga küllap on uued sõidukid populaarsed ka nendega kaasneva meelerahu pärast.

Kas 10-aasta pikkune garantii on tõesti võimalik?

Vaevalt kuigi paljud tahaksid, et igapäevasõiduk pakuks pidevalt “huvitavaid” vahejuhtumeid ja närvikõdi. Näiteks teataks, et käigukastis on tõsine rike, mis vajaks parandamist nüüd ja kohe. Või annaks auto märku, et mootoris on mure, mille remonti enam kuidagi edasi lükata ei saa.

Tootjagarantii katab kõik ootamatused ning autoomanikul jääb üle vaid regulaarselt hoolduses käia. Nõnda võib olla kindel, et väljapääsmatult suuri väljaminekuid autoga seoses ei teki.

Kuid mis siis, kui uuena ostetud auto meeldib nii väga, et tahaks sellega sõitmist ka pärast tootjagarantii perioodi lõppu jätkata? Või kui otsustad hoopis osta sõiduki järelturult? Paraku tuleb sel juhul enamasti leppida tõsiasjaga, et see võib kaasa tuua ka mõningase närvikõdi – ja paraku sellise, mida tunda ei tahaks, sest uue auto tootjagarantii kestab üldjuhul ikkagi vaid kaks kuni viis aastat.

Enamasti … Aga mitte alati, sest mõned autotootjad pakuvad lisagarantii näol kindlustunnet ka kauemaks. Üks sellistest on Toyota (koos Lexusega), mille sõidukite Relax garantii on Euroopa turul konkurentsitult kõige pikem – kuni kümme aastat või kuni 185 000 kilomeetrit ning seda täiesti tasuta.

Seega on kõik uued ja kuni kümne aasta vanused ning läbisõidupiirangule vastavad Euroopa turule toodetud ja Euroopas müüdud Toyota sõidukid kaitstud ulatusliku garantiiga, mis pakub kaitset pea kõikidele elektri-, elektroonika- ja mehaanikaosadele ning katab vajadusel nii varuosade kui töö maksumuse.

Mida Relax garantii ei kata? Muidugi tavapäraseid kuluosasid, nagu näiteks piduriklotsid ja -kettad, rehvid ja lambipirnid, hoolduse ajal kuluvaid materjale, kere- ja salongiviimistlust, mitteoriginaalosasid ja autoabi teenust. Samuti hoolduse ajal avastatud defekte juhul, kui auto eelnevat korralist hooldust pole tehtud ametlikus remonditöökojas või avastatud puudused on jäetud varasemalt kõrvaldamata. Täpsemate Toyota Relax garantii tingimustega saab tutvuda siin.

Muretum pidada, lihtsam müüa

Relax garantii rakendub automaatselt kõikidele Toyotadele, mis tingimustele vastavad. Teisisõnu, kui uue sõiduki tootjagarantii saab läbi ja hooldused tehtud, rakendub automaatselt Relax garantii, tagades kindlustunde kuni järgmise ettenähtud korralise hoolduseni – enamasti läbisõiduni 15 000 km või aasta möödumiseni.

Iga järgneva korralise hoolduse tegemise järel kaitse jätkub ning seda kuni kümme aastat või 185 000 kilomeetri täitumiseni. Muidugi läheb garantii edasi ka sõiduki omanikuvahetuse järel.

Näiteks ostes eraisiku käest kuue aasta vanuse ning 100 000 km läbisõiduga Toyota, on kindlustunne tagatud veel neljaks aastaks või 85 000 kilomeetriks. Tõsi, selleks peab sõidukit olema korralikult hooldatud ametlikus esinduses või remonditöökojas. Aga kui seda tehtud ei ole, võib kaitse ikka saada: tuleb lihtsalt ette võtta tee Toyota esindusse ning paluda hooldus ära teha – koos tehnilise lisakontrolliga, mille käigus leitud vead ja defektid tuleb enne Relax garantii rakendumist kõrvaldada.

See kõik tähendab üsna mitut asja. Näiteks seda, et uue Toyota ostja võib kohe üsna pikaks ajaks autoga seotud tehniliste probleemide peale mõtlemise unustada. Ühtlasi aga sedagi, et kehtiva Relax garantiiga kasutatud sõiduki ostja saab lisaks Toyota legendaarsele vastupidavusele veel täiendava kindlustunde. Ja tänu sellele on korralikult hooldatud Toyota järelturu väärtus paljudest teistest automarkidest kõrgem ning sõiduki hilisem müüminegi lihtsam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.