Renault’ uude mudelisse, 4,4-meetrisesse Symbiozi mahub kuni seitse inimest

Symbiozis rõhub peamiselt praktilisusele.

Renault esitles uut C-segmendi sõidukit, mille puhul tuuakse peamise ostuargumendina välja ruumikus, kuigi auto pikkus on vaid 4,41 meetrit. Peale selle, et valikus on seitse istekohta, saab keskmist istmerida liigutada nii (16 cm ulatuses), et pakiruumi maht kasvab 624 liitrini. Tagaistmete kokkuklappimisel moodustub tasane põrand.

Symbiozis on keskel 10,4-tolline vertikaalne puuteekraan (kõikidel versioonidel) ja teine, juhi poole suunatud 10,3-tolline ekraan kuvab sõiduteavet. Pidevalt uuendatav OpenR Linki süsteem pakub tootja sõnul sama intuitiivset kogemust kui uue põlvkonna nutitelefonid ning jookseb Google’i tarkvaral, mis tähendab, et Google Maps, Google Assistant ja paljud teised rakendused (olenevalt riigist ja versioonist 50 või rohkem) on Google Play kataloogist saadaval.

Iconic versioon on varustatud kuue turvapadja ja 29 uue põlvkonna juhiabiseadmega (ADAS). Nende hulgas on aktiivne juhiabi (2. taseme autonoomne sõit), mis ühendab Stop & Go funktsiooniga kohanduva kiirushoidiku sõidurajahoidiku ja liiklusmärgituvastiga. Integreerides need funktsioonid geograafilise asukoha andmete ja spetsiifilise kaardistamisega, suudab sõiduk iseseisvalt sõita, isegi kui juht peab seaduse järgi hoidma kontakti rooliga.

Valikvarustuses on Solarbay panoraamkatus, millel saab valida nelja asendi vahel: täiesti läbipaistev, täielikult läbipaistmatu, läbipaistev esiosa ja läbipaistmatu tagaosa või vastupidi. Solarbay toonitud klaasist katuseluuk piirab ka kasvuhooneefekti salongis, et säilitada pardal soojusmugavus nii suvel kui talvel, ja seda Renault’ sõnul tõhusamalt kui mehaaniline ruloo.

Jõuallikaks on E-Tech hübriidmootor koguvõimsusega 145 hj (107 kW): omavahel on ühendatud kaks elektrimootorit (36 kW e-mootor ja 18 kW HSG – kõrgepinge käivitusgeneraator), 69 kW (94 hj), 1,6-liitrine R-4-bensiinimootor, mitmerežiimiline sidurita käigukast ja 1,2 kWh aku. Käigukastil on neli käiku bensiinimootoriga ja kaks peamise elektrimootoriga. E-Tech hybrid 145 jõuülekanne võib energiatõhususe optimeerimiseks kombineerida sisepõlemismootori ja elektrimootori sisendit kuni 14 moel. Kütusekuluks on öeldud 4,6 liitrit 100 km kohta.

Andmed

Üldpikkus: 4,413 m
Laius: 1,797 m
Kõrgus: 1,575 m
Teljevahe: 2,638 m
Eesmine ülend: 892 mm
Tagumine ülend: 890 mm
Kliirens: 169 mm
Kaal: kuni 1500 kg
Pakiruumi maht: kuni 624 l

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.