Mercedes-Benz pakub soodsat elektriautode laadimisteenust

Mercedes me Charge on laadimisteenus, mis annab meie klientidele ühe lepingu raames ligipääsu erinevate operaatorite avalikele laadimisjaamadele nii kodumaal kui ka muudes EL riikides.

See on ületamatult lihtsaim viis tasuda pistikhübriid- ja elektriauto laadimise eest. Teenust kasutades väldib Mercedes-Benz klient ootamatuid ja sageli üsna kalleid lisatasusid. Autot saab laadida erinevate teenusepakkujate juures mugavalt ja kiiresti oma kliendikonto alt ning ainult üht kuuarvet tasudes.

Üle 700 000 laadimispunkti Euroopas ühe lepinguga

Mercedes me Charge’is osalevad suurimad laadimisoperaatorid ning võrk laieneb pidevalt. Kogu Euroopas on hetkel saadaval üle 700 000 laadimispunkti 28 riigis. Välismaal laadimine toimub vastavalt riigipõhisele Mercedes me Charge’i hinnastusele. Kohalikke hindu saab mugavalt kontrollida Mercedes me rakendusest enne laadimise alustamist.

Kui klient külastab Mercedes me Charge laadimistaristuga liitunud operaatori – Eestis nt Alexela, Eleport, IONITY ja Latvenergo – jaama, saab ta laadimist alustada kas auto MBUX süsteemi, auto juurde kuuluva RFID-märgisega või Mercedes me mobiilirakenduse kaudu. EQS omanikel on esimese aasta jooksul IONITY jaamades laadimine tasuta.

Kui autol on lisaks Electric Intelligence navigeerimistehnoloogia, hoolitseb süsteem automaatselt laadimispauside planeerimise ja aku temperatuuri ettevalmistamise eest kiireks laadimiseks. Marsruudi planeerimisel võetakse arvesse ka näiteks marsruudi topograafiat, ilmastikuolusid ja sõidustiili ning hetke liiklusolusid.

Fikseeritud laadimishind 12 kuuks

Mercedes me Charge’i eelistest kasu saamine eeldab kliendi registreerumist teenuse kasutajaks. Operaatorist sõltumatu energia hind on kliendi käsutuses 12 kuu jooksul pärast registreerumist, seejärel võib soovi korral lepingut pikendada.

Kui klient ei soovi jätkata fikseeritud hinnapaketiga, saab teenuse kasutamist jätkata operaatoripõhise muutuva hinnastamisega. Mercedes me Charge’i fikseeritud hinnastamine sõltub laadimisviisist ja on alati minutipõhine. Vahelduvvoolu (AC) laadimise võimsus võib sõltuvalt autost ulatuda maksimaalselt isegi kuni 22 kW-ni. Alalisvoolu (DC) laadimine hõlmab kõiki laadimisvõimsusi sellest ülespoole kuni 200 kW-ni.

Juba liikluses olevate Mercedese elektriautode jaoks on võimalik osta Mercedes me Charge’i hinnapakett soodsa kuuhinnaga – vastavalt kliendi vajadustele kas 4,90 või 12,90 eurot.

Elu muutus mugavamaks

“Mercedes me Charge’i teenuse kasutamine on muutnud mu elu hulga lihtsamaks,” kinnitab Veho koolitusspetsialist Ilja Semjonov. “Interneti olemasolu korral pole vaja isegi plastikkaarti kasutada, laadimist saan alustada otse auto naviekraanilt. Eriti meeldib, et enam pole vaja orienteeruda erinevate teenusepakkujate äppides. Kuna hind on fikseeritud, näen ekraanilt kohe ka alustatava laadimise maksumust. Sõidan tihti Balti riikide vahet ja kasutan teekonnal palju Ionity kiirlaadijaid – võin kinnitada, et Mercedes me Charge lepinguga tuleb nendes iga laetud kWh hind ca 40% odavam. Igati käepärane on ka äpis kuvatav statistika, kust näen infot kõikide oma laadimiste ajakulu, hinna ja laetud energiahulga kohta.”

Ilja soovitab oma kasutuskogemuse põhjal L-tariifiga teenust ennekõike neile, kel sõitmist eri riikide vahel – nii ei pea muretsema laadimise hinnastuse erinevuste pärast ja tasumine toimub kord kuus arve alusel.

Mercedes me Charge’i hinnastamine Eestis

Tariif L (EQ-mudelitele 12 kuud ilma kuutasuta) AC DC IONITY Kuutasu
Kõigile sagedasti sõitjatele ja pikamaajuhtidele on sobivaim tariif Mercedes me Charge L. Nautige meie vahelduv- ja alalisvoolu laadijate madalamaid energiahindu, kindlaksmääratud hinnad tagavad samas täieliku kontrolli ja läbipaistvuse. 0,30 EUR / kWh 240 minuti pärast
+0,05 EUR / min
0,55 EUR / kWh 60 minuti pärast
+0,10 EUR / min
0,55 EUR / kWh 12,90 €
Tariif M (PHEV mudelitele 12 kuud ilma kuutasuta) AC DC IONITY Kuutasu
Neile, kes eelistavad läbida elektri abil lühikesi vahemaid ja soovivad siiski paindlikud olla: Mercedes me Charge M saate soovi korral teel olles soodsalt laadida. Tänu meie mugavale vahelduv- ja alalisvoolu laadijate kindlaksmääratud hinnale on kõik alati kontrolli all ja läbipaistev. 0,35 EUR / kWh 240 minuti pärast
+0,06 EUR / min
0,63 EUR / kWh 60 minuti pärast
+0,12 EUR / min
0,63 EUR / kWh 4,90 €

Tariif S on kuutasuta. Saate kõige mugavamate autentimisviisidega paindlikult ja omal äranägemisel kasutada Teile sobivat laadimisjaama operaatorit ning maksate vaid laadimise eest.

Tasub teada!

  • Mercedes me Charge paketis on laadimise hind fikseeritud ja arveldatakse ainult ühe arvega.
  • Soodne hinnapakett uutele laetavatele Mercedes-Benz sõiduautodele 12 kuu jooksul ilma kuutasuta.
  • Teenuses osalevad suurimad operaatorid Alexela, Eleport, IONITY ja Latvenergo
  • Vaata lähemalt eu.charge.mercedes.me/web/et/daimler-ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.