Eestisse jõuab Fiati teine ​​täiselektriline kaubik Scudo, millel klassi suurim sõiduulatus

Peagi Eesti turule jõudev uus Scudo on Fiati teine ​​täielikult elektri jõul liikuv tarbesõiduk, mille sõiduulatus on kuni 330 km. Linnasõiduks kohandatud kaubiku kõrgus ulatub 1,9 meetrini ning uuel mudelil on mitu mootorivarianti. Lisaks elektrilisele on uuel Scudol on ka diiselmootoriga versioonid.

Eestis Fiati tarbesõidukeid esindava Iv Pluss AS-i tegevjuht Bruno Kubja sõnul suudab elektri- või sisepõlemismootori jõul liikuv Scudo rahuldada väga paljude äriklientide vajadusi. Alates elektrikute või santehnikute väikestest või keskmise suurusega ettevõtetest kuni suurfirmadeni, kes haldavad suurt tarbesõidukite parki ja vajavad säästlikumaid transpordiviise.

Tootja toob välja, et elektriline Scudo on elektrimootoriga (BEV) tarbeautode klassis suurima sõiduulatusega, suutes läbida kuni 330 km (WLTP testide põhjal). Uue Scudo valikus on kaks akulahendust, kas 50 kWh või 75 kWh, kusjuures suurem mahutavusega aku laeb 80-protsendilise täituvuseni 45 minutiga.

Uue Scudo jõuallikaks saab valida kas täiselektrilise mootori või diiselmootori ning kas manuaal- või automaatkäigukasti. Lisaks 100 kW (136 hj) võimsusega elektrimootorile on saadaval mitu diiselmudelit: 1,5-liitrise mootori ning kuuekäigulise manuaalkäigukastiga 102 hj või 120 hj mudel, kaheliitrine ja 145 hj kaubik kuuekäigulise manuaal- või automaatkäigukastiga või siis kaheliitrine ja 177 hj mudel kaheksakäigulise automaatkäigukastiga.

Standardpikkuses Scudo on 5-meetrine, maksiversioon on 5,3-meetrine ja linnasõiduks kohandatud S-versioonid 4,6-meetrised. Kaubaruumi maht on kas 4,6, 5,3 või 6,1 kuupmeetrit ning kandevõime kuni 1,3 tonni.

Kõikide mudelite kabiinid põhinevad Moduwork-süsteemil, mis võimaldab kaassõitja istet vastavalt vajadusele muuta – kas töökohaks või suurendada kaubaruumi kuni 4 meetri pikkuseks (maksiversioon) ja tõsta mahu 0,5 kuupmeetrilt 6,6-le.

Uuel Scudol on kokkupõrke vältimiseks koguni 14 erinevat juhiabi- ja turvasüsteemi, sealhulgas automaatne liiklusmärkide tuvastamine, automaatne hädapidurdus ja pimeala hoiatussignaal sõiduraja vahetamisel. Lisaks saab Scudole paigaldada Grip Control-süsteemi, et tagada parem haardumine kõikides tingimustes, näiteks lumes, poris või liival sõites.

Eestisse jõuab uus Scudo mais ja hind on alates 29 492 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.