Eleport avas Kaunases Kesk- ja Ida-Euroopa suurima elektriautode laadimispunkti

Leiab nii kiireid 120 kW laadijaid kui ka väiksemaid (22 kW), lisaks kolm CHAdeMO laadijat (50 kW). Fotod: Eleport

Projekti esimeses etapis paigaldati Kaunase Akropolise kaubanduskeskuse parklasse 20 laadijat, mis võimaldavad üheaegselt laadida kuni 40 elektrisõidukit. Esimesed kaks nädalat, kuni 17. maini on Akropolise laadijates laadimine tasuta. Projekti teises etapis plaanib Eleport laiendada laadimispunkti veel 20 laadija võrra.

Akropolise kaubanduskeskuses on 21 Euroopa (CCS) laadimisstandardiga 120kW võimsusega kiirlaadijat, mis olenevalt tingimustest võimaldavad elektriauto aku laadida täis kõigest poole tunniga. Ühtlasi on klientide päralt 16 poolkiirlaadijat (Type2) maksimaalse võimsusega 22kW. Eleport ei jäta laadimisjaamas hätta ka Jaapani laadimisstandardiga (CHAdeMO) sõidukite omanikke, nende käsutuses on kolm 50kW kiirlaadijat.

Eleport jätkab kasvu Kesk- ja Ida-Euroopas

Seni on Kaunase kesklinnas ja selle ümbruses avalikest laadijatest puudus olnud. Eesti ettevõtte poolt rajatud laadimispunkt on oluliselt laiendanud elektriautode omanike laadimisvõimalusi.

“Uus laadimispunkt on oma suuruse poolest küll silmapaistev, kuid arvestades liiklusvoogusid, Kaunas Akropolise parkla täitumust ning elektrisõidukite kasvu dünaamikat on ette näha, et esimeses etapis rajatud laadijatest piisab klientide vajaduste rahuldamiseks kolmeks aastaks, seetõttu plaanime teist etappi,” ütles Eleport Leedu turujuht Kazys Pupinis.

Laadimispunkti koguvõimsus on 1500 kW, millest suurem osa ehk 1200 kW on mõeldud kiirlaadimiseks. Pärast 2027. aastal valmivat teist etappi ületab Kaunas Akropolise laadimispunkti koguvõimsus 3 megavatti (MW).

Eelmise aasta lõpus oli Eleportil neljal põhiturul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas juba üle 500 laadimispunkti. Eleport plaanib ainuüksi sel aastal laadimisvõrgustiku arendamisse investeerida üle 20 miljoni euro ning järgnevatel aastatel ületab investeering 100 miljonit eurot. Plaanide kohaselt on Eleportil 2024. aasta lõpuks nelja riigi peale kokku 1350 laadimispunkti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.