Pininfarina Battista murdis seeriaautode kiirendusrekordid ning on sama kiire kui vormel 1

Foto: Pininfarina Automobili

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Kuulsa Itaalia disainifirma Pininfarina esimene endanimeline sõiduk on elektriline hüperauto nimega Battista. Hiljuti avaldas autotootja masina kiirendusajad, mis on seeriatootmisautode puhul rekordiliselt kiired.

Battista on võimsaim Itaaliast pärit auto. Sõidukis olevad neli elektrimootorit toodavad kokku 1900 hj ja 2340 Nm ning hoolimata suurest võimsusest on ka sõiduulatus üsna sümpaatsed 476 km (WLTP).

Numbrite järgi võib eeldada, et auto suutlikkus on midagi pöörast ja Dubai Autodrome ringrajal püstitatud kiirendusajad seda ka kinnitavad. 0-100 km/h saavutab auto vaid 1,86 sekundiga ning 200 km/h on spidomeetril 4,49 sekundit pärast starti. Umbes selliselt kiirendab 0-200 km/h ka vormel 1 auto.

Mõlemad kiirendusajad on seeriatootmisautode rekordid, kuid pelgalt kiirendusega rekordid ei piirdu. Lisaks on pidurdusmaa 100 km/h kiiruselt seisuni kõigest 31 m, mis on rekord elektriautode seas.

Pininfarina Battista tootmist alustati tänavu suvel ja see on piiratud vaid 15 sõidukiga. Auto baashinnaks on 2,2 miljonit eurot, millele lisanduvad ka kohalikud maksud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.