Porsche Taycani saabuv superversioon tõmbas Nürburgringil Teslale koti pähe

Taycanist on peagi saabumas eriti kiire versioon, millel pole veel nimegi. Samuti pole Porsche midagi öelnud tehniliste andmete kohta. Küll aga võeti eeltootmismudeliga ette tavapärane reis Nürburgringile, sest sealne ringiaeg annab autosõpradele päris palju infot.

Ilmselt oldi auto headuses kindlad ning insenerid ei pidanud pettuma – elektrisedaanide uus rekord on 7.07,55, mis lööb Tesla Model S Plaidi aega lausa 17,6 sekundiga (7.25,231). Samuti ei jää üldse kaugele elektriautode üldrekord, mis on muidugi Rimac Nevera nimel (7.05,298).

Spekuleeritakse, et super-Taycanil on kolm elektrimootorit ning umbes 1000 hobujõudu. Nürburgringi katse puhul rõhutas Porsche ka head akude jahutust ja üldist vastupidavust, sest ringirekordi teinud Lars Kern sõitis rohkem ringe kui üks ning aeg oli alati peaaegu sama. Seega kannatavad uue Taycani akud ka pikemat piitsutamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.