Uus Porsche Taycan näitas suvistes testides pea 600-kilomeetrist sõiduulatust

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Esimesed testsõidud uue Taycaniga Los Angelese ja San Diego vahel näitasid, et uue põlvkonna elektrilise sportsedaani sõiduulatus on kuni 587 kilomeetrit. Testsõidud toimusid eelmisel nädalal USA osariikidevahelistel kiirteedel nr 405 ja nr 5.

Sõiduulatuse testimine viidi läbi igapäevastes liiklusoludes. Kaksteist eri riikidest pärit autoajakirjanikku sõitsid autodega kolm päeva osariikidevahelistel kiirteedel nr 405 ja 5 Lõuna-California suurlinnade Los Angelese ja San Diego vahel.

Meeskonnad liikusid kiirteedel lubatud tippkiirusega 75 miili tunnis. Meetermõõdustikus on see umbes 120 km/h. Kõik neli katseautot olid varustatud suurema sõiduakuga (Performance Battery Plus). Muidugi on oluline märkida, et ilmastikuolud on seal pigem soojad, aga hetkel ka mitte liiga, et väga palju energiat jahutamisele kuluks.

Autosid laeti Electrify America laadijates Los Angelesis Torrance’i linnajaos. Seal näitas Taycan mitmete minutite vältel laadimisvõimsust üle 300 kW ning korduvalt kulus aku laadimiseks 10-protsendiselt täituvuselt 80 protsendini tublisti alla 20 minuti.

Sellise numbri väljaütlemine enne ametlikku esitlust ja andmete avaldamist on päris julge samm, sest see tekitab tulevastes ostjates ootusi, et selline number ka päriselt võimalik on. Põhjalikult uuendatud Taycani esitletakse lähipäevil.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.