Renault 5 elektriauto baasil saabuv sportlik Alpine A290 testib talve

Fotod: Alpine

Alpine näitas esimesi pilte nende peatselt saabuvast uuest mudelist. Pärast brändi taassündi 2017 aastal, kui ilmus uus A110 sportauto, on tegemist alles teise mudeliga ja ühtlasi ka esimese elektriautoga.

A290 mudeliks tähistatud saabuv Alpine pole kahjuks ülikerge ja kompaktne sportauto nagu seda on A110. Täpsemalt on A290 elektriline luukpära, nagu ka saabuv Renault 5. Välimuselt saab auto natukene sportlikuma välimuse ja ka A110 sportautost inspireerituna natuke rohkem keskel paiknevad lisaesituled.

Kindlasti saab Alpine’i elektriauto ka rohkem võimsust, sportlikuma vedrustuse seadistuse, suuremad pidurid ja muudki, mis kangema ja kiirema mudelivariandiga kaasas käib.

Samuti kinnitas autotootja, et Micheliniga on arendatud eraldi A29 tähisega rehvid. Suveks on valikus ökonoomsem Pilot Spot EV või parema pidamisega Pilot Sport 5S. Talvel saab alla panna A290 jaoks arendatud Pilot Alpin 5 lamellid.

Peale selle, et esimestel piltidel sõidab kamuflaaži all peituv A290 mööda Rootsi lumist testrada, näitas Alpine ka natukene auto interjööri ja sportlikku rooli.

Alpine A290’t esitletakse juunis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.