Uuenenud Dacia Spring sai moodsamat tehnoloogiat ja ühe väga olulise lisafunktsiooni

Hetkel kõige soodsam elektriauto läbis mudeliuuenduse, mille käigus muutus nii disain kui ka varustus.

Springil on nüüd kohandatav digitaalne armatuurlaud koos 7-tollise ekraaniga kõikidel versioonidel ja suur 10-tolline multimeedia keskekraan kallimate mudelite puhul. Suurema ekraaniga kaasnevad juhtmevaba Apple CarPlay ja Android Auto.

Auto 308-liitrine (+6% võrreldes eelmise mudeliga) ja allaklapitud tagaistmetega 1004-liitrine pagasiruum on tootja sõnul võrdväärne natuke suuremate B-segmenti mudelitega. Täiendavad panipaigad (kahekordne kindalaegas, uksekastid jne) on kogumahuga ligi 33 liitrit ja esikapoti all olev hoiukast lisab veel 35 liitrit.

Jõuallikaid on valikus kaks, 48 kW (65 hj) ja 33 kW (45 hj). Esimene kiirendab 0-100 km/h vähem kui 14 sekundiga, teine vähem kui 20 sekundiga.

Tipptasemel Extreme varustuses 984 kg kaaluvana on Spring tootja sõnul ainuke täiselektriline auto Euroopas, mis jääb alla ühe tonni. Võrreldes eelmise põlvkonna sama varustusega mudelitega, on kaal tõusnud vaid 6 kg (ehk +0,6%), kuigi Euroopa liidu poolt nõutud kohustuslikke juhiabisid on pardal tunduvalt rohkem.

Aku mahutavus on 26,8 kWh ning kõigi versioonide sõiduulatus on üle 220 km (täpsed WLTP andemd on kinnitamisel). Standardvarustuses on 7 kW vahelduvvoolulaadija, mis suudab koduses pistikupesas laadida aku 20%-lt 100%-ni vähem kui 11 tunniga või 7 kW Wallboxiga 4 tunniga. Kiirlaadimist võimaldab Spring maksimaalse võimsusega 30 kW.

Üllatava lisana pakub Dacia Spring kahesuunalist V2L sõidukist laadimist, nii et seda saab kasutada elektriseadmete toiteks energiaallikana. Spetsiaalne adapter, mis ühendatakse iluvõre all oleva auto laadimispistikuga, toimib traditsioonilise 220V/16A pistikupesana.

Uue Dacia Springi tellimused avatakse 2024. aasta kevadel, turule toomine on kavandatud 2024. aasta suveks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.