Volkswagen võib Scirocco sportkupee tuua tagasi elektriautona

Foto: Volkswagen

Kõlakate kohaselt on Volkswagen kaalumas võimalust uue sportkupee lisamiseks oma elektriautode mudelivalikuse. Sellega on seotud ka varasemalt tuntud Scirocco nimi, vahendab Autocar.

Briti väljaande sõnul on neil infot kõrgel positsioonil olevalt töötajalt, kelle sõnul soovib Saksa autotootja ära kasutada saabuvate Porsche Cayman ja Boxster sportautode elektriauto platvormi PPE.

Erinevalt viimasest Sciroccost, mis jagas paljuski tehnikat Golfi luukpäraga, saaks uus olema rohkem päris sportkupee moodi ja ka selle baas oleks selgelt sportauto juurtega. Elektrilise sportauto platvormi võivad ära veel kasutada ka Audi TT elektriline asemik ja ka potentsiaalne Cupra Dark Rebel baasil valmiv kupee.

Väidetavalt peaks platvorm olema piisavalt muudetav, et kõik need mudelid saaksid erineda suuruse, teljevahe ja ka interjööri ruumikuse poolest, pakkudes nii 2- kui ka 2+2 kohalist lahendust.

Samuti peaks konstruktsioon jäljendama ka traditsioonilisemat keskmootoriga sportautot nagu Boxster ja Cayman seda siiani olnud on. Akud paikneksid enamasti sõiduki kabiini taga, kus omal ajal oleks olnud jõuallikas, saab kaalujaotus olema keskmootoriga sportauto juhtidele tuttav.

Kuigi Volkswagen Scirocco puhul on liiga vara rääkida rohkematest detailidest, siis reaalsuseks võiks see saada umbes nelja aasta pärast. Muidugi on Autocar maininud ka käredamat R mudelit, mis võiks saada kaks elektrimootorit ja nelikveo.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.