4 asja, mida auto müümisel tähele panna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Rubriiki toetab

Auto müümine ei pruugi tihedas konkurentsis olla lihtne tegevus. Selle jaoks, et see protsess käiks kiirelt ja müügitehinguni viiks, kasuta neid lihtsaid nippe.

Tea oma auto väärtust

Enne müügiga alustamist tutvu veidi turu seisuga. Lihtne viis on vaadata palju sama mudeli eest teised müüjad küsivad. Oluline on silmas pidada ka läbisõitu, valmimisaastat ja lisavarustust, sest nende järgi tehakse esmane valik.

Enne müüki pole mõtet teha kapitaalremonti

Kasutatud autodel võib esineda vigu ja see on igati normaalne. Siiski on päris käest lastud masinat oluliselt keerulisem maha müüa kui korraliku. Seega enne müükipanekut vaata kriitiliselt üle auto tehniline konditsioon ning kui võimalik, tee ära väiksemad remonttööd, mis ei nõua suurt kulu.

Suuremate parandustööde puhul, mis sõitmist ei sega sõitmist ega turvalisust, aga mille tulevikus võiks ette võtta, anna ostjale teada, mida oleks vaja teha ning uuri selle jaoks välja ka umbkaudne kulu. Kui oled selles osas ise aus, siis väldid ka hilisemaid vaidlusi ostjaga.

Ära müü esimese pakkumise peale

Kui müük ei kulge ja pakkumisi vähe, võib tekkida kihk auto turuhinnaga võrreldes oluliselt soodsamalt ära anda. Võimalusel väldi kohe esimese pakkumisega kaasa minemist ja proovi muid variante.

Näiteks võid langetada auto hinda ja vaadata, kas see ehk toob uusi huvilisi. Kui müük ei edene üldse, siis võid mingiks ajaks auto hoopis müügist maha võtta ja oodata turuolukorra paranemist. Kui see võimalik pole, ürita lihtsalt oodata võimalikult head pakkumist.

Hoia auto välimust korras

Esmamulje on tavaliselt kõige tähtsam, seepärast hoolitse, et see oleks võimalikult hea. Musta auto näitamine võib potensiaalses ostjas kahtlusi tekitada ning jätta mulje, et müüja üritab kere või värvi vigastusi mustuse all varjata.

Samamoodi tuleks üle vaadata ka auto salong ka pagasiruum, et seal üleliigseid esemeid ei vedeleks ja üldmulje oleks viisakas.

Seepärast tasuks alati võimalusel autot näitama minnes lapiga salongist üle käia ning vajadusel ka kerelt mustus maha leotada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.