Enne kooli asi selgeks: millal võib laps sõita auto esiistmel?

Rubriiki toetab

Laste sõidutamise kohta auto esiistmel levib mitmeid müüte. Ühed ütlevad, et laps võib istuda ees alates kindlast eluaastast või kui on saavutanud teatud pikkuse. Mida aga ütleb liiklusseadus, mis seda nõuet reguleerib?

Paljud teavad, et lapsi võib esiistmel sõidutada siis, kui nad on saanud 12-aastaseks. Tegelikult on see nõue iganenud ning vanusepiiranguid selles osas liiklemiseks ei seata.

Liiklusseaduse paragrahv 36, lõige 6 ütleb: “Kui lapse pikkus ei võimalda teda sõiduki või turvavöö tootja nõuete kohaselt kinnitada sõiduki turvavööga, tuleb lapse sõidutamisel sõidukis, millel on turvavööd, kasutada tema pikkusele ja kaalule sobivat turvaseadme tootja nõuete kohaselt kinnitatud turvaseadet. Seljaga sõidusuunas paigaldatud turvaseadet ei tohi lapse sõidutamisel kasutada istekohal, mis on varustatud rakendusvalmis esiturvapadjaga.”

Seega võib esiistmel sõidutada igas vanuses last, oluline on selle juures jälgida hoopis õige turvavarustuse kasutamist.

Olenevalt lapse suurustest tuleb kasutada kas turvahälli, turvatooli või istmekõrgendust.

Samuti on oluline jälgida, et väikelaste sõidutamisel esiistmel turvahällis, oleks turvapadi välja lülitatud. Kui seda pole võimalik teha, ei tohi turvahälli esiistmel kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.