Hea teada! Kas internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on seaduslikud?

Numbrimärke võib toota ainult hanke võitnud firma.

Rubriiki toetab

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke.

Samuti on Transpordiametini jõudnud üha rohkem infot, et internetis müüakse isevalmistatud numbrimärke, kus vähendatud mõõtmetega numbrimärgid on tehtud tavapärase numbrimärgi suuruseks või vastupidi. Puudu on ka Euroopa Liidu embleem ning Eesti riigi tunnusmärk „EST”.

„Selliseid registreerimismärke ei tohi sõidukitel kasutada ning nende kasutamine on seadusevastane,“ lausus Transpordiameti sõidukite registriosakonna teenusehaldur Sander Jürgenson. „Liiklusseadus näeb ette, et liikluses kasutatavaid numbrimärke võib valmistada ainult Transpordiameti poolt väljakuutatud hanke võitnud ettevõte. Kellelgi teisel selleks õigust ei ole.“

Kui suur on trahv?

Üha enam on võltsitud vähendatud mõõtmetega registreerimismärke (tüüp A3) ning neid on hakatud kasutama autode ja haagiste registreerimismärkide mõõdus (tüüp A1).

Politseikolonelleitnant Sirle Loigo sõnul näeb liiklusseadus isevalmistatud numbrimärgiga sõiduki juhtimise eest ette kuni 800 eurose rahatrahvi. „Nii nagu me ei osta isikut tõendavat dokumenti internetist suvalise inimese käest, kehtib sama põhimõte ka sõidukite dokumentide ja registreerimismärgi kohta. Ametliku numbrimärgi väljastab ainult Transpordiamet,“ rõhutas Loigo.

Korrektsed sõidukite numbrimärgi suurused leiab SIIT

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.