Iganädalane meeldetuletus koos näitega – kui pargid, siis mõtle!

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Rubriiki toetab

Sõidukit parkides veendu, et sellest ka teised sõidukid mööda mahuvad ning ära võta piisava ruumi osas aluseks enda sõiduki mõõtmeid, vaid arvesta, et mööda peavad mahtuma ka bussid ja veokid!

See tundub nii lihtne, aga liiga palju on neid, kes sellele ei mõtle. Politsei tõi oma Liiklusjärelevalvekeskuse Facebooki lehel piltliku näite Tallinna kesklinnast, kus üks autoomanik ei soovinud sõidukit parkides arvatavasti lumehange astuda ja selle tulemuseks oli pildil nähtav olukord, kus ühel tänaval oli liiklus pea pooleks tunniks suletud, kuniks omanik leidis aega tagasi tulla.

Kokkuvõttes mõjutas selline tegu sadade kui mitte tuhandete inimeste tegemisi ja üksjagu bussireisijaid sai edasi liikuda jala. Autojuhina palun näe oma “mätta” otsast kaugemale. Mis saab siis, kui sinu pärast ei jõua õigeks ajaks appi pääste või kiirabi?

Lisaksime omalt poolt, et lõputult võib ju süüdistada tänavate hooldust, linna, ilma ja kõike muud, aga otsuse teeb lõpuks autojuht. Kehv tänavahooldus ei anna õigust valedeks otsusteks. Ja kuigi pilti vaadates võib jääda mulje, et seal ju ruumi piisavalt, siis ilmselt on tegu lihtsalt halva rakursiga ja vaevalt bussijuht oma lõbuks pool tundi seal passis, selle asemel, et läbi nikerdada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.