Juhieksamile pääseb nüüd mõnes linnas paari päevaga

Foto: transpordiamet

Rubriiki toetab

Transpordiameti teatel tehti mullu suuri edusamme juhiloaeksami ooteaja lühendamiseks. Mõnes linnas saab nüüd riiklikule eksamile vaid paari päevaga.

Transpordiameti kinnitusel saab B-kategooria sõidueksami aja nüüd pea igas linnas kolme nädala jooksul. “Mõnes linnas, nagu Pärnu, Tartu, Rakvere, Viljandi, Haapsalu, Paide, Jõhvi, on võimalik sooritada sõidueksamit lausa täna-homme,“ täpsustas Transpordiameti liiklusteenistuse sõidukite juhtimisõiguse osakonna juhataja Ave Smirnov.

“Pikad sõidueksamite ooteajad ja teemad selle ümber on olnud kahtlemata viimaste aastate eksamimaastiku põletavaim probleem, ent tänaseks on see lahendatud,” selgitas ta. Smirnovi sõnul teeb enim muret juhikandidaatide suhtumine broneeritud sõidueksami aega. “2023. aastal ei ilmunud sõidueksamile 989 isikut, kellest 67 jättis eksamile tulemata korduvalt.”

Transpordiamet võttis 2023. aastal kõikide kategooriate kohta kokku vastu 44 687 sõidueksamit (2022. aastal 46 088). B-kategooria sõidueksameid tehti 31 891 ning esimesel katsel läbis eksami 51,1% sooritajatest. Vaideid esitati 157, neist rahuldati täielikult või osaliselt 26. Võrreldes 2022. aastaga on kahanenud ka vaiete arv – siis oli neid 201.

Kokku tehti igas kategoorias 36 501 teooriaeksamit ning selle läbis esimesel katsel 76% sooritajatest. 2022. aastal läbis esimese korraga teooria 73%. 26 935 teooriaeksamit tehti eesti keeles, 11 092 vene keeles ja 805 inglise keeles.

“Meie jaoks on väga oluline ka klientide rahulolu meie 39 eksamineerijaga, 73,5% osalejatest andis positiivse tagasiside,” ütles Smirnov. “Juhtimisõiguse omandamise kolme osapoole – juhikandidaadi, autokooli ja Transpordiameti – omavaheline koostöö ongi edu võti. Peamegi pingutama üheskoos, et meie liiklusesse pääseksid juhid, kes on seda väärt: nad käituvad ohutult ja ettenägelikult ning arvestavad teiste liiklejatega.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.